Aktualności

PORZĄDEK OBRAD XLIV SESJI RADY MIASTA RADZIONKÓW W DNIU 25 SIERPNIA 2022 ROKU (czwartek – godzina 12.00)

  1. Otwarcie sesji.
  2. Stwierdzenie kworum.
  3. Wyznaczenie sekretarzy obrad (radni: Pan Piotr Tobór i Pan Robert Tobór).
  4. Przyjęcie porządku obrad.

Czytaj więcej...

CDDGW najbliższą sobotę Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku będzie otwarte dla zwiedzających. Zachęcamy do udziału. Obowiązuje rezerwacja pod nr tel. 32/ 307 35 36, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

logo OPSOśrodek Pomocy Społecznej w Radzionkowie – Dział Realizacji Świadczeń i Dodatków informuje, że  będzie realizował ustawę z dnia 05 sierpnia 2022 roku o dodatku węglowym (Dz.U. 2022r. poz.1692).

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego należy składać w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej wniosek. 

Dodatek węglowyjako wsparcie w związku z rosnącymi cenami na rynku energii – będzie przysługiwał gospodarstwu domowemu, w którym głównym źródłem ogrzewania jest:

Czytaj więcej...

Punkt pomocyJutro, tj. 17 sierpnia, punkt pomocy dla osób z Ukrainy, działający przy Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku będzie nieczynny.

Завтра, 17 серпня, не працює пункт допомоги вихідцям з України при Центрі документації депортації верхньосілезьців до СРСР у 1945 році.

InformacjaBurmistrz Miasta Radzionków informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Radzionków przy ul. Męczenników Oświęcimia 42, na stronach internetowych urzędu i w Biuletynie Informacji Publicznej – www.bip.radzionkow.pl. w Menu Przedmiotowym Nieruchomości oraz w sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości, tj. na tablicach informacyjnych znajdujących się na terenie miasta, zostało podane do publicznej wiadomości ogłoszenie o trzecim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż niezabudowanej działki gruntu, położonej przy ul. Lawendowej w Radzionkowie.

Ogłoszenie

uroczyste odsłonięcie anteny NUR-3114 sierpnia odbyły się w naszym mieście uroczystości związane z przypadającym jutro Świętem Wojska Polskiego. W ramach obchodów zostały złożone wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą istniejącą w Radzionkowie od 1972 roku jednostkę Wojsk Radiotechnicznych, a następnie na Rondzie Żołnierzy Radiotechników, Burmistrz Miasta Gabriel Tobor oraz Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników "Radar", płk Wojciech Bonczek, dokonali symbolicznego odsłonięcia anteny Nur -31.

Czytaj więcej...

Przypominamy, że zapisy ustawy Prawo o ruchu drogowym stanowią, że poruszanie się rowerem po chodnikach jest zabronione. O tym, czy na danym odcinku dopuszcza się ruch rowerów stanowi oznakowanie pionowe, a nie kolor nawierzchni jak np. ma to miejsce  w ciągu  ul. Męczenników Oświęcimia, gdzie występuje nawierzchnia w dwóch kolorach.
W związku z powyższym mając na uwadze zarówno bezpieczeństwo pieszych jak i rowerzystów, prosimy o zachowanie rozwagi i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Czytaj więcej...

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl