Aktualności

WęgielBurmistrz Miasta Radzionków informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz.U. z 2022r. poz. 2236), osoby spełniające warunki do otrzymania dodatku węglowego będą mogły zakupić od samorządu węgiel po preferencyjnej cenie, nie wyższej niż 2000 zł za tonę.

W związku z powyższym od poniedziałku 14 listopada będzie można składać wnioski o zakup preferencyjny węgla:

Czytaj więcej...

Jak zadbać o majątek rodziny i firmy w czasie kryzysu? Zapytaj notariusza. Telefonicznie, na Messengerze i podczas streamingu – w sobotę 26 listopada w godzinach 10-16 notariusze w całej Polsce już po raz 13. będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Dzień Otwarty Notariatu.

Czytaj więcej...

Wystawa w CKKPolska Federacja Ornitologiczna Oddział w Radzionkowie oraz Centrum Kultury "Karolinka" zapraszają na "Wystawę ptaków egzotycznych", która odbędzie się w najbliższy weekend. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Czytaj więcej...

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. zawiadamia, że w dniu  23 listopada br. (środa) z uwagi na konieczność przeprowadzenia prac na sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody lub chwilowe obniżenie ciśnienia wody w godzinach od 800 do 1600  dla mieszkańców ulic Św. Wojciecha, Norwida, Reymonta, Staszica, Słowackiego, Pietrygów, Stolarskiej, Studziennej, Grzybowej, Klasztornej, Chodkiewicza, Skrytej, Srebrnej, Szerokiej, Kowalskiej, Pożarnej I, Pożarnej II, Kraka, Ciasnej, Nakielskiej, Obrońców Pokoju, Chełmskiej, Franiela, Wrodarczyka, Stoińskiego, Sobieskiego, E. Plater, Rowowej, Kruczkowskiego, Brzechwy, Knosały,

Czytaj więcej...

logo Górnośląska BarbórkaZ okazji Barbórki, zapraszamy do Centrum Kultury "Karolinka" na widowisko muzyczne pt. "Górnośląska Barbórka". Podczas wydarzenia będzie można odbyć podróż przez wieki tradycji i zwyczajów górniczych. Całość uświetnią najpopularniejsze górnicze melodie i przyśpiewki w wykonaniu orkiestry dętej i chóru.
Szczegóły oraz ostatnie wolne bilety dostępne na stronie CK "Karolinka".

syrena alarmowaBurmistrz Miasta Radzionków informuje, że na podstawie § 8 punkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach, w dniu 22 listopada 2022 r. pomiędzy godziną 9:00 a 13:00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.


W ramach treningu emitowany będzie sygnał oznaczający odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający trzy minuty.

Sesja Rady MiastaPORZĄDEK OBRAD XLVIII SESJI RADY MIASTA RADZIONKÓW W DNIU 24 LISTOPADA 2022 ROKU (czwartek – godzina 12.00)

  1. Otwarcie sesji.
  2. Stwierdzenie kworum.
  3. Wyznaczenie sekretarzy obrad (radni: Pan Jacek Samol i Pan Krystian Strzelczyk).
  4. Przyjęcie porządku obrad.

Czytaj więcej...

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl