NasadzeniaNa terenie radzionkowskiego ogrodu botanicznego, na powierzchni około 200 m2, powstaje rabata dedykowana motylom. Póki co prezentuje się mało ciekawie, ale cierpliwości, to dopiero początek projektu, a pierwsze efekty będzie można podziwiać wiosną. Dofinansowanie pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Czytaj więcej...

W związku z prowadzonymi cięciami pielęgnacyjnymi na terenie naszego miasta prosimy o wzmożoną ostrożność. W najbliższym tygodniu zostaną przeprowadzone cięcia pielęgnacyjne drzew m.in. przy ul. Męczenników Oświęcimia i Gajdasa. Ze względu na znaczną ilość parkujących przy tych ulicach samochodów apelujemy o przestawienie pojazdów z dala od drzew zaznaczonych charakterystycznymi różnokolorowymi kropkami.

Torebka z nasionamiWczoraj w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie wysiano mieszanki nasion wieloletnich w ramach programu Metropolitalne Łąki Kwietne. Łąki kwietne to ekologiczny sposób na ograniczenie skutków suszy w mieście oraz zwiększenie bioróżnorodności. Poprawiają mikroklimat oraz ograniczają skutki zanieczyszczenia powietrza. Na efekty wizualne trzeba będzie poczekać, gdyż w pełni rozwinięte będą dopiero w drugim roku po ich założeniu.

Czytaj więcej...

Od dnia 02.11.2021r worki do segregacji odpadów mieszkańcy Radzionkowa będą mogli pobierać 2 razy w tygodniu w budynku Urzędu Miasta tj.:

- środa od godz. 7:00 do 17:00,

- piątek od godz. 7:00 do 13:00.

W Wydziale Ekologii przy ul. Kużaja 17 worki dostępne będą na bieżąco.

GabarytyPrzypominamy, że w dniach od 21 do 27 października br. na terenie miasta prowadzona będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz wielkogabarytowego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dokładne terminy zbiórek dla poszczególnych ulic określa harmonogram odbioru odpadów dostępny TUTAJ. Potrzebę odbioru ww. odpadów nie trzeba już zgłaszać telefonicznie, czy też osobiście w Urzędzie Miasta. Odpady wystarczy wystawić przed posesją w dniu ich wywozu do godziny 6:00.

Czytaj więcej...

CEEB1 lipca 2021 r. startuje Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, tj. baza gromadząca dane o źródłach ciepła o mocy do 1 MW i stosowanych w nich paliwach. Z uruchomieniem bazy wiąże się nowy obowiązek spoczywający na właścicielach i zarządcach nieruchomości, a polegający na złożeniu deklaracji zawierającej dane o rodzaju i liczbie zainstalowanych urządzeń grzewczych, klasie kotłów i stosowanych w nich paliwach oraz niektóre informacje o budynku.

Czytaj więcej...

Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, zwana „uchwałą antysmogową”. Zgodnie z jej zapisami instalacje niespełniające wymagań, których eksploatacja rozpoczęła się przed 1 września 2017 roku powinny zostać wymienione zgodnie ze wskazanymi w uchwale antysmogowej terminami. Wiele osób zastanawia kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek. Zatem wyjaśniamy ...

 

Czytaj więcej...

OdpadyW dniach od 15 do 19 marca br. na terenie miasta prowadzona będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz wielkogabarytowego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dokładne terminy zbiórek dla poszczególnych ulic określa harmonogram odbioru odpadów.

Potrzebę odbioru ww. odpadów nie trzeba już zgłaszać telefonicznie, czy też osobiście w Urzędzie Miasta. Odpady wystarczy wystawić przed posesją w dniu ich wywozu do godziny 6.00.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl