W dniach od 18 do 22 września br. na terenie miasta prowadzona będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz wielkogabarytowego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odpady wystarczy wystawić przed posesją w dniu ich wywozu do godziny 6:00.

Szczegółowy harmonogram odbioru znajduje się TUTAJ.

Ruszyła trzecia edycja Programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) - „Moja Woda”, który ma pomóc w łagodzeniu skutków suszy i przeciwdziałaniu podtopieniom budynków w Polsce.

Właściciele domów jednorodzinnych mogą otrzymać nawet 6 tys. zł dotacji na budowę przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę. W poprzednich edycjach Programu  tylko w województwie śląskim dotacje otrzymało ponad 6 tysięcy Beneficjentów.

Szczegóły TUTAJ.

Logo Śląskiego Ogrodu Botanicznego w RadzionkowieŚląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie zaprasza w wakacyjne wtorki i czwartki na spacery przyrodnikiem. Zbiórka o godz. 10:00 przy bramie głównej do ogrodu botanicznego (przedłużenie ul. Zejera). Obowiązują zapisy: tel.: 536 330 776 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czytaj więcej...

Od dzisiaj, tj. 3 lipca trwa nabór deklaracji do projektu „Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii na terenie Gminy Radzionków”.

Szczegóły dotyczące projektu oraz wzory dokumentów dostępne są TUTAJ.

NakrętkiW miesiącu lipcu i sierpniu w godzinach pracy Urzędu Miasta, Wydział Ekologii będzie prowadził zbiórkę plastikowych nakrętek. Na miejscu (ul. Kużaja 17, parter, pokój "ustawa śmieciowa") w zamian za przyniesione nakrętki (minimum 10 sztuk), dziecko otrzyma darmową wejściówkę na Kąpielisko Miejskie „Księża Góra". Zebrane podczas zbiórki zakrętki zostaną przekazane na rzecz leczenia Agatki Szafranek. Przypominamy, że dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie.

Przedstawiamy harmonogramy odbioru odpadów na II półrocze 2023 roku.

 

Grzybowa, Kilińskiego, Męczenników Oświęcimia, Stolarska, Studzienna, Śródmiejska, św. Wojciecha (nieparzyste od 1 do 29, parzyste od 2 do 46), Jana Pawła II - HARMONOGRAM

Szymały, Pod Lipami, Unii Europejskiej, Schwallenberga, Stypy, Windera, Mazura, Ogiermana, Krasickiego, Gajdasa, Sienkiewicza, Długa - HARMONOGRAM

Czytaj więcej...

Logo - dofinansowanie do Odnawialnych Źródeł EnergiiPrzypominamy, że w projekcie pn. „Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii na terenie Gminy Radzionków” będzie można otrzymać grant – 85 % zwrotu kosztów – m.in. na instalacje fotowoltaiczne, powietrzne pompy ciepła do c.o. wraz z c.w.u., magazyny energii elektrycznej oraz systemy zarządzania energią.
Nabór wniosków rozpoczyna się 3 lipca br. i trwać będzie do 18 lipca 2023 roku.
Więcej informacji, w tym szczegóły projektu oraz niezbędne dokumenty znajdują się TUTAJ

Czytaj więcej...

Wczoraj (13.06.2023) przedszkolaki z Radzionkowa wzięły udział w spektaklu teatralnym pt. "Cztery pory roku". Ciekawy scenariusz, barwna scenografia, muzyka i efekty specjalne, a przede wszystkim doskonała gra aktorów krakowskiego teatru z Biura Promocji Kultury zdecydowanie pozytywnie zostały przyjęte przez wymagającą dziecięcą publikę. Niemal po brzegi wypełniona sala widowiskowa Centrum Kultury Karolinka żywiołowo reagowała na sceniczne wydarzenia i zaproszenia do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej...

Ekodoradca z Urzędu Miasta Radzionków gościł dzisiaj w grupie Jagódek z Przedszkola nr 3 z warsztatami edukacyjnymi. Wiodącym tematem zajęć było życie na łące pełnej kwiatów - przedszkolaki dowiedziały się jakie zwierzęta i rośliny mieszkają na łąkach, a następnie, wykorzystując kartoniki po mleku, wykonały pięknie przyozdobione doniczki. W tych doniczkach z recyklingu dzieci posiały nasiona kwietnych łąk, które gdy już wyrosną, stanowić będą mini siedliska dla pożytecznych owadów.

Czytaj więcej...

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl