Kto odbiera odpady w Radzionkowie?

Odpady komunalne w Radzionkowie w ramach zorganizowanego przez gminę systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, odbiera firma Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o.

Wykaz wszystkich firm posiadających zezwolenie na odbiór odpadów komunalnych z terenu Miasta Radzionków

Gdzie zgłosić reklamację i uzyskać informacje?

Pytania, uwagi oraz reklamacje w zakresie systemu śmieciowego prosimy kierować do Wydziału Ekologii pod numer tel. 032/388-71-62 lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pytania dotyczące deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi prosimy kierować do Wydziału Ekologii pod numer tel. 032/388-71-65 lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje o opłacie śmieciowej:

Przepisy prawne, analizy:

Zlecenie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych w kontenerach lub workach typu big-bag:

Przypominamy, że w Urzędzie Miasta Radzionków działa punkt konsultacyjno-informacyjny ogólnopolskiego Programu „Czyste Powietrze”. Punkt mieści się w Referacie Ochrony Środowiska (ul. Kużaja 17, budynek PGK) , gdzie mieszkańcy mogą aplikować o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego - bez konieczności samodzielnego składania wniosku przez internet czy wizyty w siedzibie WFOŚiGW w Katowicach.

Czytaj więcej...

W dniach od 31 grudnia 2022 r. do 15 stycznia 2023 r. GPSZOK będzie nieczynny w związku z działaniami porządkowymi oraz wprowadzaniem nowego systemu informatycznego.

Nowy system informatyczny usprawni przyjmowanie odpadów selektywnych w GPSZOK. Jednak, aby z niego skorzystać niezbędnym elementem będzie posiadanie przez mieszkańca karty, która jest przypisywana do danej nieruchomości. Karty wydawane są przez Referat Gospodarki Odpadami przy ul. Kużaja 17, tel. 32/388-71-62.

OdpadyW dniach od 17 do 21 października br. na terenie miasta prowadzona będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz wielkogabarytowego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dokładne terminy zbiórek dla poszczególnych ulic znajdują się w harmonogramie odbioru odpadów (dni oznaczone gwiazdką).

Odpady wystarczy wystawić przed posesją w dniu ich wywozu do godziny 6:00.

Czytaj więcej...

Informujemy, że od października bieżącego roku, Wydział Ekologii Urzędu Miasta Radzionków (ul. Kużaja 17), w czwartki nie będzie obsługiwał interesantów. W tym dniu kontakt z pracownikami Wydziału będzie możliwy wyłącznie drogą telefoniczną.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zachęca do zapoznania się z obowiązującymi przepisami, podstawową wiedzą techniczną na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

Urząd Miasta Radzionków zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie dotyczące Programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się 29 czerwca o godzinie 16:00 na Sali sesyjnej Urzędu Miasta. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną założenia Programu, omówione zostaną rodzaje przedsięwzięć, które mogą uzyskać dofinansowanie oraz przedstawione zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć. Spotkanie będzie idealną okazją do zadawania pytań i uzyskiwania informacji niezbędnych dla wypełnienia wniosków i skorzystania z Programu. Zapraszamy.

CEEBPrzypominamy, że do 30 czerwca należy złożyć deklarację o zainstalowanych i eksploatowanych źródłach ciepła. Obowiązkiem tym objęci są właściciele i zarządcy budynków, zarówno mieszkalnych, jak i pełniących inne funkcje, w których stosuje się źródła ciepła o mocy do 1 MW.
Deklarację można złożyć elektronicznie przez internet za pośrednictwem strony https://zone.gunb.gov.pl/ lub tradycyjnie, papierowo do urzędu miasta.

Czytaj więcej...

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl