OdpadyW dniach od 17 do 21 października br. na terenie miasta prowadzona będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz wielkogabarytowego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dokładne terminy zbiórek dla poszczególnych ulic znajdują się w harmonogramie odbioru odpadów (dni oznaczone gwiazdką).

Odpady wystarczy wystawić przed posesją w dniu ich wywozu do godziny 6:00.

Czytaj więcej...

Informujemy, że od października bieżącego roku, Wydział Ekologii Urzędu Miasta Radzionków (ul. Kużaja 17), w czwartki nie będzie obsługiwał interesantów. W tym dniu kontakt z pracownikami Wydziału będzie możliwy wyłącznie drogą telefoniczną.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zachęca do zapoznania się z obowiązującymi przepisami, podstawową wiedzą techniczną na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

Urząd Miasta Radzionków zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie dotyczące Programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się 29 czerwca o godzinie 16:00 na Sali sesyjnej Urzędu Miasta. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną założenia Programu, omówione zostaną rodzaje przedsięwzięć, które mogą uzyskać dofinansowanie oraz przedstawione zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć. Spotkanie będzie idealną okazją do zadawania pytań i uzyskiwania informacji niezbędnych dla wypełnienia wniosków i skorzystania z Programu. Zapraszamy.

CEEBPrzypominamy, że do 30 czerwca należy złożyć deklarację o zainstalowanych i eksploatowanych źródłach ciepła. Obowiązkiem tym objęci są właściciele i zarządcy budynków, zarówno mieszkalnych, jak i pełniących inne funkcje, w których stosuje się źródła ciepła o mocy do 1 MW.
Deklarację można złożyć elektronicznie przez internet za pośrednictwem strony https://zone.gunb.gov.pl/ lub tradycyjnie, papierowo do urzędu miasta.

Czytaj więcej...

W związku z obecnością dzików na terenie miasta, gdy dzikie zwierzę stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego, należy kontaktować się z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w godzinach pracy Starostwa Powiatowego poprzez Biuro Bezpieczeństwa Publicznego nr tel. 32 381-37-68, a po godzinach pracy starostwa poprzez Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach – nr tel. 32 381-25-00. Na podstawie zebranych informacji zostanie na miejsce zdarzenia skierowany lekarz weterynarii, posiadający broń Pallmera ze środkiem usypiającym.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl