YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

Stan równowagi chemicznej, miareczkowanie alkacymetryczne – brzmi enigmatycznie? Nie dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie. Nasze liceum już od wielu lat współpracuje z Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach. Uczniowie, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego z chemii, uczestniczą dwa razy w roku szkolnym w zajęciach laboratoryjnych przygotowanych przez pracowników Politechniki.

Wszystkie eksperymenty uczniowie wykonują samodzielnie, dzięki czemu mogą ćwiczyć umiejętności związane z przeprowadzaniem doświadczeń chemicznych, co jest ważnym elementem przygotowania do matury z chemii. Na ostatnich zajęciach, które odbyły się 23 lutego bieżącego roku, uczniowie sprawdzali wpływ stężenia reagentów i temperatury na szybkość reakcji, oznaczali kwasy i zasady metodą miareczkowania alkacymetrycznego, poznali działanie katalizatorów oraz badali wpływ stężenia na stan równowagi chemicznej.

Sabina Andruszyn

 

 

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl