YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie poszukuje właścicieli starych odmian drzew owocowych: jabłoni, gruszy, wiśni, czereśni, śliw. Celem jest pobranie z nich zrazów oraz zaszczepienie nimi ogrodowych podkładek. Osoby chętne do podzielenia się drzewkiem prosimy o kontakt z ogrodem botanicznym: 536 33 07 76 lub 534 99 45 76.

Akcja pobierania zrazów ruszy w marcu po wcześniejszym umówieniu terminu z właścicielami sadów czy ogródków. Zaszczepione odmiany wzbogacą kolekcję zachowawczą tradycyjnych odmian drzew owocowych w sadach Ogrodu, a częściowo powrócą do właścicieli lub innych chętnych do ich hodowli osób.

Najbliższą okazją do otrzymania cennego drzewka będą wrześniowe Dożynki, po raz pierwszy zaplanowane w tym roku w radzionkowskim ogrodzie botanicznym.
Najprawdopodobniej w marcu w Ogrodzie odbędzie się także kurs szczepienia drzew owocowych - zainteresowane osoby prosimy o śledzenie informacji na stronie ogrodu www.obradzionkow.robia.pl oraz FB.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl