YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza ponownie do teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Tych, którzy w styczniu br. uczestniczyli w „Tradycyjnych Jasełkach”, nie trzeba już namawiać. Tym razem zapraszamy na niezwykły spektakl - na „Misterium Męki Pańskiej". Spektakl odbędzie się  31 marca br., o godz. 17.00. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 18 lutego br.

Na tej cieszyńskiej scenie odbywa się coś więcej niż teatr – odbywa się artystyczne spotkanie z największą tajemnicą wiary, tajemnicą naszego zbawienia. Aktorzy prowadzą ścieżkami wydarzeń z historii zbawczej, począwszy od sceny zawarcia Przymierza na Synaju, aż do chwili Zmartwychwstania. Wszystko odbywa się w zgodzie z przekazem Ewangelii - nie ma tu miejsca na fantazję, fikcję, swobodne komponowanie scen. Uwagę widza przykuwają monumentalne rozwiązania scenograficzne, starannie dopracowane układy sceniczne, kostiumy i oryginalne rekwizyty przywiezione z Ziemi Świętej. Istotnym walorem przedstawienia jest muzyka Wojciecha Kilara. Ważne i wyjątkowe jest również to, że od 21 lat stają na scenie wykonawcy nie tyle jako aktorzy, ile raczej jako świadkowie potwierdzający obecność Chrystusa w ich życiu.
W 2000 roku cieszyński Zespół Teatralny włączony został do „Europasji” - europejskiej wspólnoty kilkudziesięciu grup teatralnych wykonujących przedstawienia o tematyce pasyjnej. Za każdym razem widownię wypełniają nie tylko mieszkańcy Cieszyna, ale i goście z różnych zakątków Polski, a nawet z zagranicy. Ks. bp Janusz Zimniak powiedział o tym spektaklu: „To jest naprawdę przejmujące Misterium. To trzeba oglądać sercem, bo serce - ono - lepiej widzi niż oczy i lepiej rozumie niż rozum. To jest ewangelizacja w perspektywie nowego tysiąclecia – patrzeć sercem i wiarą.”

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl