YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

1 lutego 2017 r. Zespół Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych z Radzionkowa przyjął gości – Carinę Schmidt i Janusza Hamerskiego, czyli ekipę Easy German, która przyjechała, by nagrać w szkole filmy do nauki języka niemieckiego. „Easy German” to kanał edukacyjny na YouTube, to seria odcinków dla uczących się języka niemieckiego. Jej twórcy wychodzą z kamerą na ulicę i przeprowadzają wywiady z napotkanymi ludźmi. Scenki są autentyczne, spontaniczne i tłumaczone na język angielski.

Autorzy projektu przyjechali do ZSPG przed południem. Najpierw zostali przywitani przez Dyrekcję, nauczyciela j. niemieckiego, pana Łukasza Przewoźnika, oraz reprezentantów szkoły. O godzinie 12:25 zaczęły się przygotowania do nakręcenia filmu. Na początek została sfilmowana pierwsza scena przed szkołą. Następnie młodzież przeszła do klasy, gdzie wysłuchała prezentacji dotyczącej występowania przed kamerą. Po wysłuchaniu cennych porad kilku uczniów przeprowadziło krótki wywiad z gośćmi z Niemiec. Chwilę później zaczęły się nagrania do jednego z odcinków. Na początek uczniowie klas pierwszych nagrywali sceny, w których przedstawiali przedmioty znajdujące się w klasie. Później przyszła kolej na młodzież z klas trzecich, których zadaniem było powiedzenie kilku zdań o swoim hobby.
Pod koniec nagrań wszyscy byli zadowoleni ze swojego udziału. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że były to bardzo interesujące zajęcia, a dzięki temu mogli się wiele nauczyć.


Agnieszka Ziora
Oliwia Bujoczek

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl