YBFB Instagram - logoBIP

neirychomości       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo

Tegoroczne ferie zimowe w Radzionkowie rozpoczęły się bardzo wcześnie, zainaugurowane zostały szachowym turniejem noworocznym CIDERZIMA 2017, który odbył się 14 stycznia br. w Centrum Kultury „Karolinka” i zgromadził 32 zawodników (w zeszłym roku było aż 62). Niska frekwencja była spowodowana tym, że w tym czasie zorganizowano również turnieje w Tąpkowicach i Katowicach. Do Radzionkowa zawodnicy przybyli nie tylko z naszych okolic: Bytomia, Tarnowskich Gór, Częstochowy, Rudy Śląskiej, ale z dość odległego Mikołowa i Chrzanowa.

Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych PIONEK Radzionków, Centrum Kultury „Karolinka”, Urząd Miasta Radzionków stanęły na wysokości zadania organizacyjnie i sportowo, fundując puchary i nagrody, które czekały na zwycięzców w grupach: do 16 lat, Open oraz najlepszych juniorów z Radzionkowa.

Turnieje rozegrano jako 7-rundowe z czasem gry po 15 minut dla każdego zawodnika i zastosowano formułę - na grupę do 16 lat, w której zagrało 20 zawodników oraz grupa OPEN gdzie uczestniczyło 12 szachistów. Sensacji nie brakowało, co może tylko podnieść poziom zawodnikow i czekać jak wyrosną z nich nowi mistrzowie, zaś wielkie emocje w niedoczasie podczas partii mogli podziwiać debiutanci turnieju.
W turnieju OPEN zwyciężył Marcin Skwarczyński debiutujący na turnieju w Radzionkowie, wygrał zawody wynikiem 6 pkt z 7 partii, kolejne miejsca zajęli: Jarosław Pietrucha, Paweł Matysek, Henryk Duzdowski, Jan Nowakowski po 4 ½ pkt. W grupie juniorów zwycięzcą turnieju został Franciszek Miler uzyskująć 6 pkt z 7 partii przed Łukaszem Potempa i Kacprem Fojcikiem z wynikiem po 5 pkt z 7 partii.