YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku we współpracy z Urzędem Miejskim w Bytomiu, Urzędem Miasta Radzionków oraz Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej organizuje konkurs szkolny pt.: „W poszukiwaniu świadka historii”.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego.

Celem konkursu jest rozbudzenie pośród młodzieży zainteresowania historią i kulturą regionu, w którym mieszkają, a także kształtowanie umiejętności wykorzystywania współczesnych technik informatycznych. Wyznaczone cele łączy metodologia, którą wykorzystują badacze historii mówionej. Uczestnictwo w konkursie należy zgłosić w Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku do 10.03.2017 roku osobiście lub mailowo bądź kontaktując się za pośrednictwem szkoły.

Zadanie uczestników polegać będzie na wcieleniu się w role historyków-badaczy i utrwaleniu w formie nagrania dźwiękowego wywiadu ze „świadkiem historii”. Należy nagrać relację osoby, która z racji wieku lub pełnionych funkcji czy zaangażowania społecznego uczestniczyła lub obserwowała ważne wydarzenia w swoim regionie.

Gotowe prace należy dostarczyć do 21.04.2017 roku pocztą elektroniczną, tradycyjną lub osobiście do Centrum. Autorzy najwyżej ocenionych prac otrzymają nagrody rzeczowe. Wręczenie nagród odbędzie się podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Ponadto najlepsze prace zostaną umieszczone na stronie internetowej Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku oraz na stronie projektu Archiwum Historii Mówionej www.e-historie.pl, a także w planowanej publikacji pokonkursowej.

Szczegóły konkursu na stronie www.deportacje45.pl

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl