YBFB Instagram - logoBIP

 neirychomości       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Trwa kampania informacyjna na temat Systemu "Dokumenty Zastrzeżone". Celem kampanii informacyjnej Systemu Dokumenty Zastrzeżone jest poszerzenie wiedzy o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów tożsamości przez każdą osobę, której taka sytuacja się przytrafiła. Nie ma znaczenia,czy stało się to w wyniku zgubienia czy też kradzieży.

System Dokumenty Zastrzeżone to jedyna w Polsce ogólnokrajowa, powszechnie dostępna baza danych o zastrzeżonych dokumentach tożsamości.

W Centralnej Bazie Danych Systemu zgromadzonych jest ponad 850 tys. informacji o utraconych dokumentach. Informacja wskazująca na to, że dokument znajduje się w tej bazie, a tym samym powinien być wyeliminowany z obrotu, szybko pojawia się we wszystkich placówkach bankowych i u innych podmiotów uczestniczących w Systemie.

Należy pamiętać, że wobec nasilających się prób wyłudzeń z wykorzystaniem cudzej tożsamości, samo zgłoszenie utraty dokumentów na Policji czy w Urzędzie już nie wystarcza. Każdy, kto zgubił dokument tożsamości lub komu dokument ten został skradziony, powinien jak najszybciej, dla własnego bezpieczeństwa oraz ochrony swojego mienia, zgłosić to w swoim banku. Jeżeli ktoś nie posiada rachunku bankowego, to powinien udać się do banku przyjmującego zastrzeżenia od wszystkich osób - Lista banków zastrzegających dokumenty do wszystkich osób.

Więcej informacji na stronie www.dokumentyzastrzezone.pl

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl