YBFB Instagram - logoBIP

 neirychomości       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Licealiści dzieciom

Okres przedświąteczny zaczął się w naszym liceum od występów klasy 3b , pedagogiczno – psychologicznej dla naszych najmłodszych. Z inicjatywy Julii Wolfgarth, klasa przygotowała mikołajkowe przedstawienie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnowskich Górach oraz przedszkolaków z przedszkola „Pod Topolą”, w którym uczniowie klas pedagogicznych mają praktyki. Scenariusz był pomyślany tak, by wystąpić mogła cała klasa a dotyczył tego co dzieje się z prezentami

 (lale, pluszowy miś i pajacyki) w noc przed św. Mikołajem zanim trafią do grzecznych dzieci. Na scenie pojawił się oczywiście sam św. Mikołaj – w tej roli Przemek Adamczyk, który opowiadał dzieciom o dalekiej drodze którą musiał przebyć aby odwiedzić Radzionków, a następnie rozdawał cukierki. Po spektaklu przedszkolaki ubierały choinki i dały upust swej fantazji kolorując obrazki związane z tematyką świąteczną.

Mikołaj na sportowo

Dnia 6 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej wraz z zorganizowanym przez klasę IB kiermaszem świątecznym. Oprócz słodkich ciastek i babeczek można było nabyć również dekoracje świąteczne hand-made. W turnieju wzięły udział wszystkie klasy naszego liceum. Uczestników meczu i kibiców powitał Mikołaj wraz ze Śnieżynkami, częstując każdego smakołykami. Turniej został rozpoczęty przez szkolną grupę taneczną 'MJ GROUP', która zaprezentowała swój świąteczny układ taneczny. W czasie krótkich przerw między meczami, uczestnicy mieli szanse na mały odpoczynek i zebrania na nowo sił. Doping kibiców bardzo skutecznie pomagał walczącym drużynom i motywował do maksymalnego wysiłku. Po długich godzinach ciężkiej rywalizacji, można było ogłosić zwycięzcę Mikołajkowego Turnieju Siatkówki 2016.
Miejsce pierwsze zajęła klasa IA, której gratulujemy! Na miejsce drugie zapracowała sobie klasa IIA, a na trzecie IIIB. Pani Dyrektor Danuta Minas wraz z naszymi wuefistami oraz mikołajami wręczyli wszystkim uczestnikom zawodów puchary, dyplomy i nagrody.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie. Aby zobaczyć zdjęcia z tego dnia, zapraszamy na naszą stronę internetową.
Katarzyna Siwy, IB

III edycja konkursu piernikowego

Dnia 10 grudnia, klasy pedagogiczno-psychologiczne naszego liceum byli organizatorami III edycji imprezy dedykowanej wszystkim dzieciom z Radzionkowa - Radzionkowskiego Pieczenia Pierników oraz konkursu "Na Najładniej ozdobiony mikołajkowy piernik". O godzinie 9:00 powitaliśmy pierwszych gości imprezy, zapraszając ich do wspólnej zabawy. Dzień rozpoczęliśmy od powitania Świętego Mikołaja, który w swoim worku miał duży zapas cukierków dla wszystkich, grzecznych dzieci. Po przywitaniu się z Świętym Mikołajem, dzieci młodsze jak i starsze zasiadły do dekorowania pierwszych pierników. Uczestnicy tej zabawie pokazali swoje dusze artystyczne i znakomite pomysły na przystrojenie ciastek. Po ok. godzinie ozdabiania pierników, dzieci przeniosły się do sali gimnastycznej, w której czekało na nich mnóstwo zabaw, m.in. malowanie twarzy, wspólne czytanie bajek oraz kolorowanki. Nie zapomnieliśmy również o małych fanach sportu, na których czekał tor przeszkód oraz dużo innych sportowych zabaw.
Panującej wtedy wesołej atmosferze towarzyszyły świąteczne piosenki, które umiliły każdemu spędzony wspólnie czas.

Ogłoszenie wyników konkursu "Na Najładniej ozdobiony mikołajkowy piernik" odbyło się dnia następnego, o godzinie 17:15 na świątecznym jarmarku w Radzionkowie.
Wszystkim zwycięzcą bardzo serdecznie gratulujemy!
W tym dniu można było również zobaczyć przedstawienie naszej szkolnej grupy teatralnej oraz grupy tanecznej "MJ GROUP", która zatańczyła swój popisowy układ świąteczny.
Mimo zimnej i deszczowej pogody oby dwie grupy świetnie pokazali swoje umiejętności, zdobywając oklaski widowni.

Klasy pedagogiczno-psychologiczne wszystkim uczestnikom jak i organizatorom bardzo dziękują i zapraszają do wspólnej zabawy za rok.


Katarzyna Siwy, IB

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl