YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Wycieczki, liczne występy, to tylko niektóre atrakcje, w których udział brali uczniowie SP 1. Zajęcia sprawiły wszystkim wiele radości i z pewnością zostaną w pamięci na długo.
Na początku listopada gościliśmy w naszej szkole dziennikarkę Radia Katowice, która dowiedziawszy się o świetlicowym klubie "Śniadanie Daje Moc" postanowiła posłuchać co mamy do powiedzenia na temat zdrowego odżywiania się. Z zajęć świetlicowych powstała audycja Eko Ranek, która była emitowana w Radiu Katowice.

To jednak nie koniec przygody związanej z dziennikarstwem, bowiem uczniowie klasy V a mieli możliwość odwiedzenia siedziby Radia Piekary. W czasie wycieczki zwiedzili stację radiową i zapoznali się z pracą reportera oraz prezentera radiowego. Brali też udział w audycji na „żywo”, w czasie której przekazali pozdrowienia pracownikom szkoły,  kolegom i koleżankom.

Pod koniec listopada, jak co roku obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji  wszystkie  dzieci klas I-III przyniosły do szkoły swoje ukochane pluszaki. W ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia klasy II b i III a przygotowały  przedstawienie dla klas młodszych. W trakcie  imprezy odbył się również konkurs  wiedzy o misiach, podczas którego każda klasa otrzymała dyplom za aktywny udział w zabawie.
Dużą popularnością cieszyły się warsztaty dla dzieci uczęszczających do świetlicy i ich rodziców, w czasie których z kilku elementów, przy odrobinie pomysłowości i cierpliwości powstały adwentowe wieńce i bożonarodzeniowe stroiki. Warsztaty zorganizowały panie: Monika Książek i Katarzyna Łepkowska.
Jak co roku, tak i latoś w naszy szkole uroczyście łobchodziylimy Dziyń Górnika, czyli Barborka. Pszywitalimy sie górniczym pozdrowiyniym Szczyńsć Boże. Śpiywalimy, tańcowali i godali ślonskie wiersze. Dziochy, chopcy i rechtory byli w tym dniu fest ustrojeni. Godali my niy ino ło ciynszki robocie górnikow, ale i ło poszanuwaniu roboty kożdego cowieka. To boł richtik fajny dziyń! Wszyscy co wystympowali, a było ich fest dużo spisali sie na medal. Na bezrok, na pewno zaś bydymy uroczyście łobchodzić to piykne, ślonskie świynto.
A już teraz przed uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 kolejne wyzwania. Już w sobotę reprezentanci klasy III b wystąpią z przedstawieniem jasełkowym na jarmarku świątecznym. A 15 grudnia zaprezentują Jasełka na spotkaniu opłatkowym z udziałem Burmistrza Radzionkowa oraz dyrektorów placówek oświatowych działających w naszym mieście. Uroczystość odbędzie się w auli naszej szkoły. 19 grudnia uczniowie klasy III c wystąpią ze świątecznym montażem słowno-muzycznym w Domu Seniora „Dolomity” w Bytomiu. Oprócz występów dzieci wręczą kartki z życzeniami podopiecznym tej placówki. Tuż przed przerwą świąteczną w klasach odbędą się szkolne wigilie oraz przedstawienie jasełkowe dla uczniów i pracowników szkoły.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl