Burmistrz Miasta Radzionków zaprasza w czwartek, tj. 24 listopada do kościoła św. Wojciecha, gdzie swoimi głosami zachwyci nas wspaniały zespół Cracow Royal Singers, którego usłyszymy w przepięknej akustyce kościoła w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. Wstęp wolny (projekt dofinansowano ze środków Miasta Radzionków oraz Narodowego Centrum Kultury).

"Ad Maiorem dei Gloriam - Ku większej chwale Bożej" - Taką sekwencją opatrzonych jest większość zachowanych do dnia dzisiejszego w Archiwum Kapituły Katedry Wawelskiej kompozycji renesansowych i barokowych mistrzów. Kompozycji, które chwaliły Stwórcę każdego dnia nieprzerwanie przez blisko trzy stulecia. Kompozycji, które korespondowały pięknem polifonii z bogato zdobionym wnętrzem Kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu utrzymanej w konwencji horror vacui. Dziś zabrzmią odczytane na nowo, wydobyte z pożółkłych kart, oprawionych w bydlęcą skórę ksiąg głosowych, przepisywanych gęsim piórem kopisty przy blasku świec z pszczelego wosku. By umacniać, zachwycać i wychwalać.

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl