YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. W Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka to święto obchodzone było jako Dzień Uśmiechu, Życzliwości i Pozdrowień.
Idea święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i MichaelMcCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem,a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie .Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
Do święta przygotowała się cała społeczność, przygotowując plakaty promujące święto ( plakaty tworzyli uczniowie klas III na lekcjach plastyki, pod kierunkiem mgr Weroniki Sitarz), którymi udekorowano korytarze szkoły oraz salę gimnastyczną, liście, na których uczniowie i nauczyciele mogli przesłać pozytywne pozdrowienia, członkowie Szkolnego Kabaretu przygotowali skecz, członkowie Szkolnego Klubu Bibliofila, kierowanego przez mgr Iwonę Mliczek, przygotowali naklejki z uśmiechami oraz serię dowcipów wygłoszonych na wspólnym spotkaniu w sali gimnastycznej. A tam, na 5 lekcji wszyscy doskonale się bawili słuchając dowcipów, oglądając scenkę kabaretową przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem mgr Joanny Bojczyk. Wysłuchali również 2 referatów napisanych przez uczennice klasy pierwszej – Olgę Ciunowicz i Wiktorię Wardęga, na temat roli uśmiechu i życzliwości w naszym codziennym życiu. Ukoronowaniem spotkania były tańce – ZUMBA i BELGIJKA, poprowadzone mistrzowsko przez mgr Agnieszkę Jochlik. Igrcom nie było końca!
Cały dzień tworzyliśmy Szkolne Drzewo Życzliwości i Pozdrowień ( drzewo namalował Patryk Wyrzykowski), na którym przyklejaliśmy pozdrowienia napisane na kolorowych, jesiennych liściach wykonanych podczas lekcji techniki pod kierunkiem mgr Janiny Siwakowskiej. Nad jego powstawaniem czuwała mgr Patrycja Słupik – pedagog szkolny.
Jak można się domyślić, w dniu 21 listopada 2016r., w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie panowała radosna, pełna uśmiechów atmosfera, tym bardziej, że wszyscy założyli koszulki w kolorach żółtym i czerwonym, a na nosach mieli czerwone noski (nauczyciele również), zakupione z funduszy programu BEZPIECZNA+. Nad organizacją i przebiegiem Szkolnego Dnia Uśmiechu Życzliwości i Pozdrowień czuwała z-ca dyr. Weronika Sitarz, która - w stroju klowna - ( również zakupionym z funduszy programu BEZPIECZNA+) doskonale bawiła się wraz z młodzieżą, rozdając uśmiechy na prawo i lewo.
Był to Dzień Pozytywnych Emocji i Integracji Środowiska Szkolnego. Z pewnością powtórzymy go w przyszłym roku szkolnym!
W naszej szkole obchodziliśmy my TEN DZIEŃ jako jedno z zadań współfinansowane z budżetu państwa, w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015 - 2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki
w szkołach - "Bezpieczna+”.


z-ca dyr. Weronika Sitarz,

szkolny koordynator  programu w ramach Ogólnopolskiego Projektu BEZPIECZNA +

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl