YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Konkursy, wycieczki, liczne występy, to tylko niektóre październikowe atrakcje, w których udział brali uczniowie SP 1. Zajęcia sprawiły wszystkim wiele radości, a sukcesy z pewnością zostaną w pamięci na długo.
W połowie października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowana przez uczniów klasy III a.  Uczniowie zaprezentowali śmieszne scenki, zaśpiewali piosenki, wręczyli kwiaty oraz złożyli życzenia wszystkim pracownikom oświaty.

Podczas akademii nagrody z rąk pani Dyrektor odebrali nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Dzień później, w Centrum Kultury „Karolinka” dyrekcja szkoły uczestniczyła w miejskich uroczystościach z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nauczycielka naszej placówki, pani Adela Truchlewska odebrała z rąk Burmistrza Miasta Radzionkowa, nagrodę za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.  Wśród uczniów nagrodzeni zostali Wiktoria Kwiotek, Dorota Kuśmierzak, Bartłomiej Sznober oraz Daniel Kiczka. Gratulujemy uczniom, ich nauczycielom oraz rodzicom. Gratulujemy również absolwentom naszej szkoły, którzy kontynuowali naukę w radzionkowskim Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcącym: Zuzannie Mani, Michałowi Leciejowi, Marcie Wysypoł oraz Alanowi i Marcelowi Różyckim.
18 października uczniowie klasy integracyjnej z wychowawcą Iwoną Atamaniuk, uczestniczyli wraz z rodzicami w Turnieju Rodzinnym. Turniej odbył się w hali sportowej na terenie MOSIRu. Stroną sportową zawodów zajął się pan Dominik Miś. Była to doskonała okazja do poznania rodziców naszych wychowanków, a przy okazji wspaniale spędzony czas rodziców i dzieci. Turniej był jednym z kolejnych etapów realizacji Programu Bezpieczna+.
23 października w Centrum Kultury „Karolinka” odbyła się Gala Konkursu „Prziodom do nos po niyszporach” zorganizowanego przez parafię WNMP w Rojcy. Uczennica klasy III c Zuzanna Rozenbaum zajęła pierwsze miejsce, w kategorii szkół podstawowych. Zuzia zaprezentowała się w monologu autorstwa p. Urszuli Kałuskiej pt.: „Tydziyń z życio ślonski dziochy”.
W październiku, zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Klasa II c wraz z wychowawcą wzięła udział w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzionkowie, a klasa VI c pod opieką wychowawcy oraz nauczyciela bibliotekarza uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowskich Górach.
Klasa II a wybrała się do Śląskiego Ogrodu Botanicznego na warsztaty „I Ty możesz zostać dendrologiem”. W czasie zajęć, uczniowie wzięli udział w nagraniu audycji EKO-RANEK, której autorką jest dziennikarka Radia Katowice pani Gabriela Kaczyńska.
Pod koniec października odbyła się „Żywa lekcja muzyki”, którą przeprowadzili członkowie Parafialnej Orkiestry Dętej w Radzionkowie, pod kierownictwem pana Leszka Pnioka. Uczniowie mieli okazję usłyszeć na żywo brzmienie instrumentów dętych. Orkiestra odegrała cztery żywiołowe marsze oraz fragmenty melodii z popularnych bajek. Dyrygent zagrał na Fletni Pana „Barkę”. Wśród członków orkiestry są uczniowie naszej szkoły Mateusz Wylężek, który gra na trąbce, Marta Musioł - flecistka oraz nasz absolwent Bartek Sznober, który gra na puzonie. W organizację tego wydarzenia włączyła się pani Urszula Kałuska oraz pani Maria Wylężek - reprezentująca Radę Rodziców.
W tym miesiącu bardzo aktywnie działała również świetlica szkolna. Dla jej wychowanków uczniowie klasy VI c wraz z wychowawcą Iwoną Policht zorganizowali podchody. Gra terenowa odbyła się na Księżej Górze, gdzie świetliczaki pod opieką pani Agnieszki Brenzy doskonale się bawiły, a zajęcia sprawiły im mnóstwo frajdy. W świetlicy odbył się również chrzest świetliczaka, w czasie którego uczniowie brali udział w rozgrywkach sportowych. Na zakończenie każdy złożył przyrzeczenie. Uczestnicy zajęć przygotowywali też wspólne śniadania świetlicowego klubu „Śniadanie daje moc”. Pod koniec października świetlicę odwiedził policjant, który rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze oraz w szkole. Poruszone zostały także tematy związane z przemocą oraz jak się od niej uchronić. Dzieciaki miały możliwość zapoznania się z atrybutami policjanta.
W październiku zakończyliśmy też akcję charytatywną ‘’Kup pan szczotkę’’. Pod okiem opiekunów Koła Wolontaryjnego, pani Małgorzaty Żurawskiej oraz Kornelii Karwat uczennice przeliczyły i spakowały zebrane szczoteczki i pasty. Łącznie zebrano 44 pasty do zębów oraz 283 szczoteczki. Zostaną one wysłane do Poznania- siedziby fundacji Redemptoris Missio. Pragniemy podziękować opiekunom i uczniom za sprawne przeprowadzenie akcji a Rodzicom i uczniom naszej szkoły za tak wspaniały odzew. Cieszymy się, że dodatkowe działania podejmowane w naszej szkole są popierane przez rodziców.
Uczniowie klas IV-VI przygotowali nowy numer gazetki „Po lekcjach” Można w nim przeczytać m.in. o programie „Bezpieczna +”, wieści z życia szkoły, wywiady z nauczycielami oraz porady na jesienne pochmurne dni.

Iwona Atamaniuk, wicedyrektor szkoły

 

 

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl