YBFB Instagram - logoBIP

       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

W dniach 3-7 X Mateusz Jarzombek, uczeń Liceum ogólnokształcącego w Radzionkowie udał się na wycieczkę do Strasburga. Leżącego we Francji w regionie Alzacja, tuż przy granicy z Niemacani. Dlaczego akurat tam? Otóż w tym mieście znajduje się siedziba parlamentu europejskiego, a wyjazd był nagrodą za zwycięstwo w szkolnym konkursie wiedzy o Unii europejskiej.

Mateusz wykazał się nieprzeciętną wiedzą z zakresu funkcjonowania UE, świetnie się przygotował, pokonał szereg innych uczniów z naszej szkoły biorących udział w konkursie i wygrał. Wycieczka została zorganizowana przez Panią europoseł Jadwigę Wiśniewską. Nasz uczeń udał się tam, w towarzystwie innych laureatów konkursów z innych miast naszego regionu. Głównym celem wycieczki była wizyta w parlamencie europejskim, gdzie uczestników wyjazdu oprowadzała deputowana Pani Jadwiga Wiśniewska, opowiadając o pracy w europarlamencie. Laureat konkursu mógł na własne oczy zobaczyć, jak funkcjonują unijne struktury w Strasburgu. Uczestnicy wycieczki oglądali m.in. trwające posiedzenie w sali plenarnej. Nie zabrało też innych atrakcji, takich jak: zwiedzanie zabytkowego śródmieścia Strasburga- m.in. wizyta w słynnej strasburskiej katedrze- czy rejs statkiem kanałami okalającymi stare miasto. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Drezna w drodze powrotnej. Uczniowi naszego liceum spodobała się Francja, zwrócił on szczególną uwagę na bardzo przyjaźnie nastawionych mieszkańców oraz piękną architekturę starówki Strasburga. Wrócił zachwycony tym, co zobaczył oraz pełen energii do wygrywania kolejnych konkursów.


Łukasz Labus – nauczyciel Wiedzy o społeczeństwie

 

 

 

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl