YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

Trzeci turniej XV Grand Prix Radzionkowa w szachach odbył się 10 września br. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie. Tym razem, w zawodach uczestniczyło 42 szachistów. Organizatorami jubileuszowej edycji byli: Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych PIONEK Radzionków, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Liceum Ogólnokształcące w Radzionkowie i Urząd Miasta Radzionków.

Zawody, wzorem ostatniego roku, rozegrano w dwóch odrębnych grupach, tj.: „A” powyżej 16-lat i grupa „B” do 16 lat. Turniej odbył się na dystansie 7-rund w systemie szwajcarskim z czasem gry po 15 minut dla każdego zawodnika w każdej partii.
Zawody odbywają się w cyklu 4-turniejów, a zwycięzcą zostanie szachista, który zgromadzi najwięcej punktów z wszystkich turniejów.
W grupie „A” wystartowało 22 zawodników, na prośbę trenera i rodziców oraz uwzględniając plan szkoleniowy, w tym turnieju zagrało 3 juniorów poniżej 16 lat. Faworytem z grupy okazał się Paweł Jurek, który z kompletem 7 punktów wygrał rozgrywki. Kolejne miejsca zajęli Krzysztof Lach, Jarosław Pietrucha i Mirosław Połap, którzy wywalczyli po 5 pkt, za nimi finiszowali Mateusz Płonka i Andrzej Kostowski z dorobkiem 4 ½ pkt .
W turniejach grupy „B” do 16 lat uczestniczyło 20 szachistów, co należy uznać za dobrą frekwencję z powodu, iż w tym samym czasie odbywało się kilka równoległych turniejów .
Bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka UKS Pałac Młodzieży Katowice Anna Tim, która wygrała turniej z wynikiem 6 pkt z 7 partii. Kolejne miejsca zajęli: Szymon Turczyn i Patryk Dembicz po 5 ½ pkt, a dalej Igor Solny i Adam Jurek po 4 ½ pkt. W grupie „Benjaminów”, czyli do lat 8 bardzo dobrze zaprezentował się Marcin Hajda, który zdobył 3 pkt.

Po trzech turniejach w grupie OPEN powyżej 16 lat prowadzą:
1. Jarosław Pietrucha 15 ½ pkt
2. Krzysztof Lach 14 pkt
3. Henryk Duzdowski 12 pkt
3. Marek Tyroń 12 pkt

W grupie juniorów do lat 16 prowadzą:
1. Igor Solny 15 ½ pkt
2. Patryk Dembicz 15 ½ pkt
3. Karol Sowa 13 ½ pkt
4. Łukasz Potempa 12 ½ pkt

Cieszy dobry poziom gry i wiele ciekawych partii oraz „małych dramatów”, które towarzyszą tej grze.
Finałowy turniej czeka na zwycięzców, a walka zapowiada się więc do końca bardzo emocjonująco. Liderzy turnieju otrzymają atrakcyjne nagrody.
Zawody przebiegały w bardzo sportowej atmosferze, a szachiści jako rycerze królewskiej gry zaprezentowali iście sportowe zachowanie. Zawody sędziował Rudolf Sobczyk przy asyście Wojciecha Hajdy. Szczegółowe wyniki na www.chessarbiter.com .
Następne zawody Grand Prix 05.11.2016 w auli Liceum Ogólnokształcącego w Radzionkowie.
Zanotował R.Sobczyk

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl