YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku przystąpiło do projektu Archiwum Historii Mówionej. W związku z tym poszukują „Świadków Historii” – osób, które zechcą się podzielić swoimi wspomnieniami i pozwolą je nagrać na nośniku audio. Relacje dostępne będą na stronie e-historie.pl. W szczególności poszukują informatorów, którzy z racji wieku lub pełnionych funkcji czy zaangażowania społecznego uczestniczyły lub obserwowały ważne albo ciekawe wydarzenia. 

Główny obszar działalności Centrum w ramach Archiwum Historii Mówionej dotyczy gromadzenia relacji związanych z deportacją Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku, a także społeczno-kulturowych konsekwencji wywózek. Jednakże zauważając, iż w Archiwum dominują obecnie wywiady z obszaru dzisiejszego województwa opolskiego, planują skupić się na relacjach odnoszących się do doświadczeń wojennej i powojennej rzeczywistości mieszkańców przemysłowej części Górnego Ślaska - z terenu obecnych Gliwic, Bytomia i Zabrza, ale i nie tylko. 

Centrum poszukuje m. in. wspomnień związanych z wkroczeniem Armii Czerwonej, problemów tożsamościowych i innych zawiłości wynikających z życia na pograniczu kulturowo-narodowościowym.
Osoby które mogłyby podzielić się swoim doświadczeniem i opowiedzieć o ważnych wydarzeniach historycznych, prosimy o kontakt z Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku – telefoniczny pod numerem 32 307 35 36 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl