YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

Uczniowie Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie po raz kolejny odnoszą sukcesy! Tym razem sięgając po międzynarodowe certyfikaty Goethe Institut z języka niemieckiego. W sobotę 6-go czerwca br. w katowickiej siedzibie instytutu odbyły się egzaminy ustne oraz pisemne, które wszyscy zgłoszeni zdali.Teraz każdy z uczestników może pochwalić się uznawanym na całym świecie certyfikatem. Nad przygotowaniem podopiecznych do testu czuwały panie: Barbara Skiba oraz Mirosława Wojtas – nauczycielki radzionkowskiego gimnazjum.

Uczniowie zdawali egzamin Goethe-Zertifikats A1: Fit in Deutsch 1, który sprawdza porozumiewanie się po niemiecku w prosty sposób. Egzamin zakłada podstawową znajomość języka niemieckiego i odpowiada pierwszemu poziomowi (A1) sześciostopniowej skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Mimo, że był to pierwszy poziom „wtajemniczenia”, egzamin ten miał również cel motywacyjny do dalszej nauki i potwierdzania jej efektów. Dobra znajomość niemieckiego jest dużym atutem na całym świecie, zwłaszcza jeśli poświadczona jest certyfikatem językowym. Egzamin umożliwia ocenę własnych umiejętności językowych, a świadectwo potwierdza oficjalnie poziom językowy, co jest ważne na przykład przy ubieganiu się o przyjęcie na studia zagraniczne lub o pracę.
Warto wspomnieć, że certyfikaty Goethe-Institut cieszą się wszędzie dużym uznaniem. Zertifikat Deutsch jest na przykład akceptowany przy ubieganiu się o obywatelstwo niemieckie. Natomiast osoby posiadające certyfikaty Zentrale Oberstufenprüfung, Kleines Deutsches Sprachdiplom i Großes Deutsches Sprachdiplom mogą ubiegać się o przyjęcie do niemieckich szkół wyższych lub kolegiów przygotowujących do studiów w Niemczech. Także szkoły wyższe poza granicami Niemiec honorują certyfikaty Goethe-Institut. Goethe-Zertifikat B2 i Goethe-Zertifikat C1 zwalniają w niektórych krajach z konieczności zdawania matury z języka niemieckiego. Na wielu uczelniach Unii Europejskiej posiadanie jednego z certyfikatów Goethe-Institut daje dodatkowe korzyści w postaci punktów kredytowych.

 

Koncert Laureatów XVI edycji Rejonowego Konkursu na Prezentację w Języku Angielskim. 

9 czerwca 2016 r. w Gimnazjum im Ojca Ludwika Wrodarczyka odbył się Koncert Laureatów XVI edycji Rejonowego Konkursu na Prezentację w Języku Angielskim.
Od szesnastu lat społeczność radzionkowskiego gimnazjum zaprasza w swoje progi uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, aby poprzez kontakt z językiem żywym – piosenkę, wiersz, czy scenkę mogli podnosili swoje umiejętności z języka angielskiego.

Honorowy Patron Konkursu, Burmistrz Miasta Radzionków, dr Gabriel Tobor wręczył laureatom dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Radzionków, oraz sponsorów: Compnet 2, TanQuid, Pizzeria U BATMANA i Wydawnictwo EXPRESS PUBLISHING . Galę konkursową uświetnił również swoją obecnością sekretarz Miasta Radzionków, pan Rudolf Sobczyk, który w języku angielskim złożył gratulacje uczestnikom i laureatom.
W XVI edycji konkursu, który odbył się 6 czerwca 2016r.  na scenie zaprezentowało się 100 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Bytomia, Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich oraz Radzionkowa. Jak jednoznacznie stwierdziło JURY konkursowe w składzie: Joanna Bojczyk, Karina Bisaga, Ewa Klimkowicz oraz członek specjalny – wolontariusz z Hiszpanii Jesus Torres Beato, poziom wszystkich prezentacji był bardzo wysoki, co spowodowało przyznanie również nagród exequo.
Nagrodami uhonorowano 23 uczniów szkół podstawowych spośród 33 startujących w kategorii wiersz i piosenka oraz 30 uczniów gimnazjów spośród 67 startujących w kategorii piosenka i scenka.
Nad przygotowaniem i przebiegiem tegorocznej edycji konkursu czuwały nauczycielki języka angielskiego, mgr Agnieszka Jochlik, mgr Ewelina Podzimska-Czerniewicz, mgr Sylwia Piekarczyk oraz z-ca dyrektora, mgr Weronika Sitarz.


XVI edycja Konkursu na Prezentację w Języku Angielskim  6.06.2016r.

WIERSZ – szkoła podstawowa
I miejsce: Kinga Harwig, Natalia Harwig, Julia Wrodarczyk, Natalia Otrembnik, Hania Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych 
w Radzionkowie kl. I – III
II miejsce: Martyna Kolano ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzionkowie kl. IV – VI
III miejsce: Julia Migdałek z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 11 w Piekarach Śląskich
kl. IV – VI;
wyróżnienie: Julia Pawełek ze Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych  w Radzionkowie kl. IV – VI

PIOSENKA – szkoła podstawowa
I miejsce: Maria Froch, Alicja Pięta, Helena Waniek, Alicja Wylenzek, Oliwia Wiśniowska, Maja Świerczyna ze Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych
 w Radzionkowie kl. I - III
I miejsce: Eliza Machoń ze Szkoły Podstawowej nr 1w Radzionkowie  kl. IV - VI 
II miejsce: Julia Pawełek, Wiktoria Frej, Julia Waszkilewicz, Nicola Glowik ze Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych  w Radzionkowie kl. IV - VI
III miejsce: Anastazja Błaszczok ze Szkoły Podstawowej nr 1w Radzionkowie kl. IV – VI
wyróżnienie: Natalii Kowalczyk, Edyty Horyń, Marty Masiarz ze Szkoły Podstawowej nr 32,
 ZSO nr 11 w Bytomiu

PIOSENKA – gimnazjum
I miejsce: Karolina Gonet, Oliwia Psujka z Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach
I miejsce: Julia Kulasińska, Barbara Ilnicka, Martyna Otożenko, Magdalena Hanzel z Gimnazjum
z Zespołu Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych  w Radzionkowie
II miejsce: Paulina Jacek z Gimnazjum im. O. L. Wrodarczyka  w Radzionkowie
II miejsce: Nina Kasińska z Gimnazjum im. O. L. Wrodarczyka w Radzionkowie
III miejsce: Paulina Kuna z Gimnazjum nr 1  w Tarnowskich Górach
III miejsce: Zuzanna Brodziak   z Salezjańskiego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego
w Tarnowskich Górach

SCENKA – gimnazjum
I miejsce:  : Zuzanna Mania, Bartosz Niewiadomski, Mateusz Hajda, Adrian Młynek z Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka  w Radzionkowie
II miejsce Julia Kulasińska, Barbar Ilnickia, Magdalena Hanzel, Daria Mazik, Martyna Otożenko, Marcin Aleksa z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Radzionkowie                                 
III miejsce: Nina Kasińska, Bartosz Kronberg, Grzegorz Cieśla z Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka  w Radzionkowie
Wyróżnienie: Oliwia Poloczek, Nikola Rogaczewska, Karolina Tomzik z Publicznego Gimnazjum nr 1  w Tarnowskich Górach
Wyróżnienie: Dominika Brózda, Dominika Rudka, Olaf Łukomski, Gregorij Mezdoza-Szmit
 z Publicznego Gimnazjum nr 1  w Tarnowskich Górach

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl