YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

4 czerwca 2016, odbył się kolejny Turniej Piłki Nożnej Rady Osiedla im. Gen. J. Ziętka i Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom” obejmującej swym zakresem Radzionków, Rojcę, Bytom – Stroszek i Bytom – Osiedle Ziętka. W tym roku zawody były adresowane do jednej kategorii wiekowej, a konkretnie dzieci szkoły podstawowej. Mecze rozgrywano na boisku tartanowym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Bytomiu.

Do turnieju zgłosiło się 6 zespołów, które w wyniku losowania przed imprezą, zostały podzielone na 2 grupy po 3 drużyny. W grupach rywalizowano systemem każdy z każdym, a jeden mecz trwał 13 minut. W trakcie walki na boisku, obok głównej areny zmagań, rozegrano debiutancki konkurs żonglerki piłką. Uczestnicy zabawy mieli do dyspozycji 30 sekund, w trakcie, których starali się podbić piłkę jak najwięcej razy. Zwycięzcą okazał się Mateusz Sosinka z zespołu „Cidry Radzionków”, z wynikiem 17.
Po fazie grupowej turnieju uczestnicy mogli posilić się drożdżówkami przygotowanymi przez organizatorów oraz odbył się drugi konkurs indywidualny (również rozgrywany po raz pierwszy), o tytuł „Króla Rzutów Karnych”. Każda drużyna delegowała do niego 2 strzelców i jednego bramkarza, przy czym bramkarz nie mógł bronić strzału swojego zawodnika. Zawodnicy strzelali do błędu – pudłujący odpadał. „Królem”, a w zasadzie „Królową” została jedyna dziewczyna biorąca udział w zawodach – Martyna Kądziołka z drużyny „FC Gibon”.
W fazie pucharowej, wynik dwóch spotkań musiały rozstrzygać rzuty karne, ponieważ w regulaminowym czasie padł remis (w meczu o 5 miejsce oraz finale). W turnieju zwyciężyła drużyna „Championy”, która w finale po remisie 2:2 i rzutach karnych (3:2) pokonała „FC Gibon”. Trzecie miejsce zajęły „Cidry Radzionków”, po pokonaniu „Manchesteru United” 1:0. Zanim przystąpiono do dekoracji zespołów kapitanowie wszystkich zespołów w tajnym głosowaniu wybierali najlepszego zawodnika i bramkarza turnieju. Zostali nimi: Jakub Spendel (Najlepszy Zawodnik) z „FC Gibon” oraz Jakub Szydło (Najlepszy Bramkarz) z „Championów”. Najlepszy Strzelcem z kolei został Mateusz Sosinka z „Cidrów”, z 5 bramkami na koncie.
Każdy uczestnik rozgrywek opuścił arenę sportową z nagrodą: zespoły z miejsc 4-6 otrzymały nagrody pocieszenia przygotowane przez sponsorów, z kolei drużyny, który uplasowały się na „pudle” otrzymały medale, piłki (zwycięzcy), bidony (2 miejsce) oraz getry sportowe (3 miejsce), które ufundowała SM „Nasz Dom”. Zwycięzcy konkursów i plebiscytu indywidualnego otrzymali statuetki, ochraniacze piłkarskie, piłki, a bramkarz rękawice. Nagrody wręczał Prezes Spółdzielni mgr Andrzej Opuchlik oraz członkowy Rady Osiedla. Turniej przygotowało i przeprowadziło małżeństwo: Justyna i Adam Dyrda.
Poniżej prezentujemy komplet wyników:
GRUPA „A”:
Cidry Radzionków 4:1 Drużyna Świerzych
Cidry Radzionków 4:0 Manchester United
Manchester United 2:1 Drużyna Świerzych
GRUPA „B”:
FC Gibon 0:1 Championy
FC Gibon 3:0 FC Asy
Championy 1:0 FC Asy

Półfinały:
Manchester United 1:5 FC Gibon
Cidry Radzionków 1:3 Championy

Mecz o 5 miejsce:
Drużyna Świerzych 1:1 FC Asy, rzuty karne 3:1

Mecz o 3 miejsce:
Manchester United 0:1 Cidry Radzionków
Finał:
Championy 2:2 FC Gibon, rzuty karne 3:2

Zwycięzcy zagrali w składzie: Jakub Szydło (C), Damian Imach, Maksymilian Cieniawski, Dawid Napieraj, Jakub Segert, Jakub Matejczyk, Paweł Szolc, Szymon Ciongwa.

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl