YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

W czwartek, 19 maja b.r. w naszej szkole odbyła się II edycja imprezy „Dzień z Sherlockiem Holmesem”.O godzinie 9:00 Pani Dyrektor, mgr Danuta Minas uroczyście otworzyła imprezę i zaprosiła do wspólnej zabawy gimnazja, które przybyły w ten dzień do naszego liceum. Nasze zaproszenie przyjęły gimnazja z Ożarowic, Radzionkowa, Świerklańca i Tarnowskich Gór.

 Na wstępie uczniowie wysłuchali wykładu dr hab. profesora Uniwersytetu Śląskiego Jacka Mydli, Dyrektora Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, który w ciekawy sposób opowiedział o historii Sir Arthura Conan Doyle'a - autora jednej z najbardziej znanych powieści na świecie. Następnie uczniowie gimnazjum sprawdzili swoją wiedzę w indywidualnym quizie, w którym musieli wykazać się znajomością książek o Sherlocku Holmesie.

Po zakończeniu na wszystkich czekała niespodzianka. Nasza szkoła zaprosiła Panią nadinspektor Joannę Czechowską na prelekcję pt."HOW TO BE A POLICE OFFICER". Każdy z uczestników mógł dowiedzieć się jak wygląda praca w policji i w telewizji. Pani Joanna ciekawie opowiedziała o tym, z jakimi konsekwencjami musimy się liczyć idąc do takiej pracy i jakie wyzwania na nas czekają. Uczniowie gimnazjum i liceum mogli również dowiedzieć się informacji na temat Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP), która mamy nadzieję, zaciekawiła wielu uczniów naszej szkoły i pobliskich gimnazjów. Po zakończeniu wykładu, uczniowie wzięli udział w grze sytuacyjnej „Detective Puzzles", w której musieli rozwiązać zadania logiczne, aby dowiedzieć się, kto popełnił domniemaną „zbrodnię”. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą naszej szkoły oraz obejrzenia krótkiego filmu o sławnym detektywie.

Zwycięzcami tegorocznej edycji „Dnia z Sherlockiem Holmesem” zostali:

Kategoria indywidualna – Quiz „Sherlock Holmes and dogs”:
I miejsce – Klaudia Kozieł z Gimnazjum w Ożarowicach
II miejsce – Patryk Chrzęstek z Gimnazjum w Ożarowicach
III miejsce – Mateusz Słota z Gimnazjum w Świerklańcu

Kategoria grupowa – Gra sytuacyjna „Detective Puzzles”:
Małgorzata Imiołczyk, Martyna Żurek, Karol Siwy z Gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejne zmagania z literaturą angielską.

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl