YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

Tarnogórskie Centrum Kultury w dniu 19 maja br. gościło najmłodszych szachistów w ostatnim już, trzecim turnieju IX edycji Szachowej Ligi Szkolnej Szkół Powiatu Tarnogórskiego. Organizatorem całej edycji byli: Urząd Miasta Tarnowskie Góry, Urząd Miasta Radzionków, Starostwo Powiatu Tarnogórskiego, Klub Szachowy Strzybniczanka, Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych „Pionek” Radzionków, Centrum Kultury „Karolinka”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Radzionków oraz Tarnogórskie Centrum Kultury.

W turnieju udział wzięło 32 szachistów z 7 szkół. Wielką i bardzo miłą niespodziankę sprawili szachiści z małych ośrodków. Bezapelacyjnie wygrała drużyna Zespołu Szkół z Boruszowic z wynikiem 44,5 pkt, drugie miejsce zajął Zespół Szkół z Nakła Śląskiego z wynikiem 35,5 pkt, klasyfikując się przed Szkołą Podstawowa nr 13 ze Strzybnicy, która osiągnęła wynik 31.5 pkt. Zmiana istotna bo drużyny z dużych ośrodków takich jak Tarnowskie Góry czy Radzionków w tej edycji praktycznie się nie liczyły. Może w mniejszych gminach jest lepszy klimat do pracy nad szachami, a może nowe pokolenie ma inne zainteresowania?
Cykl składał się z 3 turniejów po 5 rund z czasem gry 10 minut na każdego zawodnika. W klasyfikacji drużynowej liczył się wynik 3 chłopców i 1 dziewczynki z poszczególnej drużyny.
Turniej przebiegał bardzo sprawnie, za zasługą organizatorów i opiekunów poszczególnych grup, za co należą im się szczególne uznania, a zwłaszcza tym, którzy przez ostatnie 9 lat towarzyszyli swoim uczniom podczas ich batalii na 64 polach. Organizatorzy po zakończeniu cyklu będą pracować nad nowym modelem Ligi Szachowej, więc w przyszłym roku czekają nas ciekawe zmiany. Po zwycięstwie, drużyna z Boruszowic zadeklarowała, że chciałaby zorganizować
u siebie jeden z przyszłych turniejów.
Najlepszy wynik indywidualny uzyskali Flawian Krawczyk i Karol Lutostański po 4,5 pkt, następnie Jakub Kłosek, Paweł Chmiel, Mateusz Pilśniaka, Borys Izworski po 4 pkt, a wśród dziewcząt Katarzyna Kiedrzyn - 3,5 pkt.
IX edycję Ligi Szachowej indywidualnie w grupie chłopców wygrał Karol Lutostański uzyskując wynik 13,5 pkt z 15 partii, a w grupie dziewcząt Katarzyn Kiedrzyn z wynikiem 9,5 pkt.


Wyniki indywidualne w grupie chłopców :
1. Karol Lutostański (Boruszowice) - 13,5 pkt
2. Paweł Chmiel (Boruszowice) - 12 pkt
3.Jakub Kłosek (Boruszowice) - 12 pkt
4. Borys Izworski (SP-2 Radzionków) - 11 pkt
5. Denis Jarząbek (SP-13 Strzybnica) - 10,5 pkt
6. Mateusz Pilśniak (Sp-13 Strzybnica) - 10 pkt


Klasyfikacja indywidualna wśród dziewcząt :
1. Katarzyna Kiedrzyń (Nakło Śląskie) - 9,5 pkt
2.Kinga Kozok (ZSPG-Radzionków) - 8 pkt
3. Tatiana Wcisło (Boruszowice) - 7 pkt
4. Wiktoria Masłyka (SP-15 Tarn-Góry) - 7 pkt (tylko 2 turnieje)
5. Aleksandra Wierzbicka(SP-13 Strzybnica) - 5,5 pkt
6. Roksana Świętek (SP-13 Strzybnica) - 5,5 pkt


Cieszy udział większej ilości drużyn, które po przerwie wracają do rywalizacji.
Drużyny z dużym doświadczeniem z Nakła Śląskiego, Boruszowic, Strzybnicy okazały się mocnym zawodnikiem w walce o zwycięstwo w IX edycji. Wynikało to z ich wieloletniego udziału w lidze szachowej.

Obserwujemy zmiany, ponieważ po 9 latach pojawiają się nowi adepci i próbują nawiązać walkę ze starszymi. Bezkonkurencyjnym drużynowym zwycięzcą została drużyna z Boruszowic, a jej zawodnicy zajęli też indywidualnie najlepsze miejsca.
Komplet wyników na stronie www.pionkiradzionkow.szachorum.pl

Wyniki drużynowe IX edycji 2016 przedstawiają się następująco:

Serdeczne podziękowanie organizatorom za przyjęcie szachistów i udostępnienie sali oraz opiekunom i sędziom.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl