YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

logoZamieszczamy relacje z wydarzeń, w których brali udział uczniowe radzionkoskiego Gimnazjum.

Szkolny Dzień Europejski

9 maja w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka odbył się Szkolny Dzień Europejski. Szkołę odwiedził wolontariusz - Jesus z Hiszpanii, który podczas spotkań z uczniami na lekcjach języka angielskiego, przybliżył gimnazjalistom kulturę i obyczaje Hiszpanii.

Gość – wspólnie z młodzieżą - bawił się podczas muzycznych, międzynarodowych przerw, a także dołączył do akcji charytatywnej Szkolnego Koła Caritas ( sprzedaż przygotowanych przez rodziców uczniów europejskich potraw), z której zebrane środki zostały przeznaczone na dalsze leczenie Oliwii - od września bieżącego roku - uczennicy naszej szkoły. Wolontariusz podziwiał również wystawę plakatów o tematyce europejskiej, wykonanymi przez uczniów klas III. Wizyta wolontariusza była możliwa dzięki współpracy naszej szkoły z Biblioteką Miejską w Piekarach Śląskich.

 

Wizyta uczniów Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Boguszowie - Gorcach – mieście partnerskim Radzionkowa

Uczniowie Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie po raz kolejny wzięli udział w wymianie młodzieżowej, w ramach partnerstwa miast Radzionkowa i Boguszowa – Gorców. W ramach wizyty, która miała miejsce w dniach 9, 10 i 11 maja,  gimnazjaliści obu miast zrealizowali 2 projekty: historyczny ( konkurs wiedzy „Zachować dla pokoleń” oraz udział w uroczystościach miejskich, związanych z 1050 rocznicą Chrztu Polski; Droga Krzyżowa Górniczego Trudu) oraz wolontariacki - wizyta w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Sobiecinie, gdzie podopiecznym ośrodka  uczniowie z Radzionkowa zaprezentowali specjalnie przygotowany program artystyczny w gwarze śląskiej, połączony z poczęstunkiem (kołocz radzionkowskich piekarzy). Radzionkowskich uczniów gościli koledzy z Boguszowa w swoich rodzinnych domach. Młodzież integrowała się również podczas wspólnych wycieczek, (wjazd i zjazd wyciągiem w Dzikowcu, zwiedzanie Podziemnego Miasta Osówka w Głuszycach, Jedlina Zdrój – Czarodziejskie Liny, Stara Kopalnia / Explorer Park), grillowego spotkania w Dzikowcu oraz na lekcjach w Gimnazjum nr 1. Młodzież spotkała się również z Burmistrzem miasta Boguszów – Gorce, podczas którego przekazała pozdrowienia od Burmistrza Radzionkowa.
Wyjazd uczniów naszej placówki do miasta partnerskiego sfinansował Urząd Miejski w Radzionkowie, przy wsparciu Rady Rodziców Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka.
Kolejne spotkanie młodzieży odbędzie się w maju 2017 roku w Radzionkowie.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
Szkolna gala Olimpusa

10 maja w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów aż 13 laureatom Ogólnopolskich Olimpiad Przedmiotowych OLIMPUS 2016 - sesja zimowa, organizowane przez Centrum Edukacji Szkolnej. Laureatom i ich nauczycielom gratulacje złożył oraz wręczył dyplomy i nagrody dyrektor szkoły, mgr Marek Napieraj.
Sukcesy uczniów są sukcesami nauczycieli prowadzących swoich podopiecznych przez meandry nauki i wspierających ich w rozwoju, dając im jednocześnie możliwość osiągania sukcesów. Mamy powody do dumy.

Lista Laureatów-Olimpus 2016

 

Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego Patrona Gimnazjum, Ojca Ludwika Wrodarczyka

11 maja 2016 roku, w  Łuckiej katedrze na Ukrainie, o godzinie 18.00 została odprawiona Msza święta oficjalnie otwierająca proces beatyfikacyjny Ojca Ludwika Wrodarczyka - księdza Oblata Maryi Niepokalanej z Radzionkowa, męczennika za wiarę, który oddał Zycie 6 grudnia 1943r. w Karpiłówce koło Rokitna, na Wołyniu. Społeczność gimnazjalna trwa w oczekiwaniu i modlitwie.

 

 
 
 
 
 
Sukces literacki

KAJETAN WOJCIECHOWSKI - uczeń klasy II d Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka -  został ZWYCIĘZCĄ Miejskiego Konkursu Wiedzy o Literaturze „Olimpijskie zmagania Percy’ego”, zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Piekarach Śląskich z okazji Tygodnia Bibliotek. Jest to kolejny sukces ucznia, który nie tak dawno zwyciężył w Wojewódzkim Konkursie Literackim.
GRATULUJEMY uczniowi i jego opiekunce literackiej – bibliotekarzowi szkolnemu,  mgr Iwonie Mliczek


Sukces szkolnego zespołu tanecznego

Szkolny Zespół Taneczny FESS  z Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka zdobył I miejsce  Powiatowym Festiwalu Artystycznym Dzieci i Młodzieży zorganizowanym przez Powiatowy Dom Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach, który odbył się 28 kwietnia 2016r. W Festiwalu wzięło udział 370 uczniów w 30 zespołach.
Członkowie zespołu FESS - dziewczęta wraz z solistą Markiem - zaprezentowali nowy układ choreograficzny, w nowych – ufundowanych przez Radę Rodziców – strojach. Gratulujemy zwycięstwa zespołowi i jego opiekunce, mgr Agnieszce Jochlik

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl