YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

pionkiSzachiści z Radzionkowa obchodzą mały jubileusz. Oto już 15. raz grają w cyklu turniejów o Grand Prix Radzionkowa w szachach. Gorące podziękowania dla inicjatorów i organizatorów za cały ten czas i należy im tylko życzyć, aby dalej kontynuowali te zawody.

XV turniej rozpoczął się 23 kwietnia w auli Liceum Ogólnokształcącego w Radzionkowie. Organizatorem jubileuszowej edycji są: Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych - Pionek Radzionków, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Liceum Ogólnokształcące w Radzionkowie i Urząd Miasta Radzionków.

Zawody, wzorem ostatniego roku, rozegrano w dwóch odrębnych grupach: „A” powyżej 16 lat i grupa „B” do 16 lat. Turniej odbył się na dystansie 7 rund w systemie szwajcarskim, z czasem gry po 15 minut dla każdego zawodnika w każdej partii.

Zawody odbywają się w cyklu 4 turniejów, a zwycięzcą zostanie szachista, który zgromadzi najwięcej punktów ze wszystkich turniejów. W każdym z turniejów uczestniczyło po 21 zawodników, co należy uznać za dobrą frekwencję dlatego, iż sezon szachowy jest już w pełni i szachiści mają wieki wybór, które turnieje wybrać.

W grupie wygrał znany i doświadczony szachista, stały bywalec turniejów Krzysztof Lach z wynikiem 6 pkt. z 7 partii przed Arielem Pasionkiem i Mateuszem Płonką, Jarkiem Pietruchą, Piotrem Dekordą (po 5 pkt.), Jan Zbijowski, Kazimierz Tchórzewski (po 4 ½ pkt.).

Ciekawostką grupy „A” jest udział 10-letniej Alicji Białek, która ze względu na przyszłe starty w zawodach grupy dzieci chciała uzyskać niezbędne doświadczenie i podnieść swój poziom gry rywalizując z najlepszymi. Po obserwacji można potwierdzić, że te doświadczenia na pewno przyniosą efekty.

W grupie „B” bardzo dobry wynik uzyskał Nicolaus Letkiewicz (6½ pkt.) z 7 partii, kolejne miejsca zajęli Igor Solny (6 pkt.) i Piotr Dembicz (5 pkt.), Karol Sowa i Łukasz Potempa (po 4½ pkt.). Wśród 8-latków pierwsze miejsce zajął Marcin Hajda zdobywając 4 pkt. przed Michałem Atamaniukiem (2 pkt.).

Cieszy dobry poziom gry i wiele ciekawych partii oraz „małych dramatów”, które tej grze towarzyszą. Bardzo dobrze zaprezentowali się seniorzy z Radzionkowa, Pan Jan Zbijowski (6 miejsce) i Pan Leszek Duzdowski (9 miejsce). W grupie juniorów dobry występ zanotował Łukasz Potempa i Marcin Hajda, a Borys Izworski gdyby wykorzystał szansę, mógł walczyć o podium.
Zawody przebiegały w bardzo sportowej atmosferze, a szachiści jako rycerze królewskiej gry, zaprezentowali iście sportowe zachowanie. Zawody sędziował Rudolf Sobczyk przy  asyście Wojciecha Hajdy. Szczegółowe wyniki znajdują się na chessarbiter.com.

Następne zawody Grand Prix odbędą się 18 czerwca 2016 w auli LO w Radzionkowie. Wcześniej, bo 19 maja odbędzie się finał Ligi Szkolnej w TCK Tarnowskie Góry, początek godz. 10:00.

 

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl