YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

PływanieWczoraj, tj. 15 marca,w Parku Wodnym Tarnowskie Góry odbyła się inauguracja programu „Umiem Pływać”. Projekt prowadzony jest przez Stowarzyszenie Sanus Vivere, a finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz gmin Radzionków, Świerklaniec, Tworóg, Tarnowskie Góry, Miasteczko Śląskie i Zbrosławice.

W ramach projektu dzieci z ww. gmin w trakcie 20 godzin lekcyjnych mają możliwość nauczyć się podstawowych umiejętności pływackich. Zajęcia odbywają się zgodnie z założeniami podręcznika opracowanego na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki przez Polski Związek Pływacki. Celem ogólnopolskiego programu nauki pływania jest objęcie jak największej liczby uczniów klas I-III zajęciami nauki pływania. Takie zajęcia nie tylko uczą zachowania w wodzie, podnoszą poziom bezpieczeństwa nad otwartymi zbiornikami, ale stanowią ważny element w rozwoju dziecka. Pływanie ma charakter ogólnorozwojowy i stanowi bazę do osiągania sukcesów także w innych dyscyplinach.
 
Do projektu zakwalifikowało się 825 uczniów z drugich i trzecich klas szkół podstawowych z Radzionkowa, Świerklańca, Tworoga, Tarnowskich Gór, Zbrosławic oraz Miasteczka Śląskiego, dzięki wsparciu finansowemu tych gmin. W ramach projektu dzieci mają zapewniony wstęp na basen, zajęcia z instruktorem oraz transport. Zajęcia będą się odbywały w 15 osobowych grupach w formie dziesięciu dwugodzinnych spotkań. Projekt będzie realizowany do końca tego roku. Celem stowarzyszenia jest jego kontynuacja w kolejnych latach, tak aby kolejne dzieci rozpoczynające naukę w klasach I-III miały możliwość nauki pływania.

 

Pływanie1

Pływanie3

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl