YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

Szkoła Podstawowa Nr 1Konkursy, imprezy szkolne, zawody sportowe to tylko nieliczne zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie SP1 w I półroczu roku szkolnego 2015/2016. Zajęcia te sprawiły wszystkim dużo radości, jak również ujawniły spore talenty wokalne, aktorskie i taneczne uczniów naszej szkoły.

Wrzesień rozpoczął się ogólnopolską akcją pod hasłem „Narodowe Czytanie”, którą  patronatem objął Prezydent RP. Uczniowie naszej szkoły, tak jak cała Polska czytali „Lalkę” Bolesława Prusa. Jesienią wychowankowie świetlicy szkolnej odwiedzili przedszkole „Pod Topolą”, gdzie zaprezentowali przedszkolakom wybrane wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy i integracji dzieci uczęszczających do tych placówek.

W połowie października uczniowie „Jedynki” uświetnili swoim występem gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowali obraz pantomimiczno – muzyczny zatytułowany „Laleczka z saskiej porcelany”. Autorką widowiska była Adela Truchlewska – nauczycielka sztuki i edukacji wczesnoszkolnej. Z tej okazji również w murach naszej szkoły, ze specjalnym programem dla całej kadry wystąpili uczniowie klas II b i VI b. Skierowali słowa podziękowań do dyrekcji, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Akademię uświetnił występ Anastazji Błaszczok, która wykonała piosenkę anglojęzyczną. Uczniowie zaprezentowali także swoje umiejętności taneczne. Była to doskonała okazja do podziękowań wszystkim którzy, pracują nad  rozwojem ich talentów, jak również tym, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo i czystość.

Pod koniec  listopada odbyła się uroczystość z okazji Święta Pluszowego Misia. W tym dniu  uczniowie   klasy I a  przygotowali program artystyczny, w którym nie zabrakło piosenek i wierszy o pluszowych maskotkach. Do udziału w zabawie zaproszono również przedstawicieli innych klas w strojach słodkich pluszaków, którzy z zaangażowaniem włączyli się we wspólną zabawę.

4 grudnia jak co roku uroczyście obchodzono Dzień Górnika. Na scenie wystąpili uczniowie klas I c i II c. Publiczność bardzo żywiołowo reagowała na występy i włączała się aktywnie w śpiew znanych śląskich piosenek „Karlika” czy „Karolinki”. Z ogromnym entuzjazmem spotkał się występ nauczycieli - którzy zatańczyli „Trojaka”. W tym dniu, nie zabrakło tekstów w gwarze śląskiej. Partycja z kl. V a recytowała wiersz „Wynglowo familijo”, Roksana z kl. IV b - „Hilda i Hanys”, a Zuzia z kl. II c - „Baba Krupnikowo”. Za recytację tych wierszy dziewczynki zdobyły wyróżnienia w miejskim konkursie gwary śląskiej „Pszidom do nos po nieszporach” Podczas uroczystości uczniowie złożyli również życzenia górnikowi, który przyjął zaproszenie na szkolną akademię.

SP1

W połowie grudnia „Jedynka” chętnie włączyła się w przygotowania Jarmarku świątecznego. W sobotnie popołudnie na scenie na Forum Miejskim wystąpił z piosenkami o tematyce bożonarodzeniowej chór szkolny pod kierownictwem Anny Kotulskiej. Kolejnym punktem programu był pokaz mody zimowej, który wzbudził zachwyt publiczności. Stroje zaprojektowała i uszyła Adela Truchlewska.

22 grudnia odbyły się obchody Dnia Patrona Szkoły - Adama Mickiewicza. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IV a. W naszych sercach ciągle pozostaje pamięć o wieszczu, a z ogromnej spuścizny literackiej składającej się z utworów, które pisał przez całe życie, wciąż czerpiemy drogocenne wskazówki. W tym dniu odbyły się również „Jasełka”. Uczniowie z aktorskim zacięciem przedstawiali narodzenie Jezusa, pokłon pasterzy i przybycie Mędrców.

W połowie stycznia w auli szkolnej odbył się występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas młodszych i starszych oraz wychowankowie świetlicy,  wystąpili przed swoimi najbliższymi.  Wystawiono Jasełka przygotowane przez uczniów klasy II a i III a. Wspólnie zaśpiewano najpiękniejsze polskie kolędy,  a wychowankowie świetlicy zaprezentowali wiersze Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy. Oprócz wierszy i piosenek mali artyści  złożyli wszystkim babciom i dziadkom życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonane laurki.

Pod koniec stycznia w hali sportowej MOSiR nasza szkoła zorganizowała powiatowe zawody w koszykówce chłopców. Sportowcy SP 1 zdobyli pierwsze miejsce w tych zawodach i tym samym zakwalifikowali się do rozgrywek regionalnych.
W ostatnią niedzielę stycznia w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha odbył się koncert charytatywny, którego celem było wspólne uwielbienie Boga w śpiewie oraz udzielenie wsparcia finansowego Oliwii Hajdzie, uczennicy klasy VI b, która zmaga się z ciężką i wymagającą kosztownego leczenia chorobą. W pierwszej części koncertu wystąpił zespół „Legato” z Piekar Śląskich oraz uczniowie naszej szkoły pod dyrekcją Anny Kotulskiej. W drugiej części wystąpili Magdalena Kozioł i Tomasz Łabaj.

Teraz uczniowie i nauczyciele udadzą się na zasłużony zimowy wypoczynek. Wszystkim życzymy odpoczynku i bezpiecznych ferii oraz zapału do pracy w kolejnych miesiącach roku szkolnego 2015/2016.
                                                                                         

  Ewelina Taul

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl