YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

W ostatnich dniach odbyło się kilka spotkań, w tym wizja w terenie, w sprawie przebudowy przebiegającej przez nasze miasto linii kolejowej nr 131. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele inwestora i właściciela terenu czyli PKP PLK S.A., Wykonawcy, Państwowej Straży Pożarnej, Zarządu Transportu Metropolitalnego, Starostwa Powiatowego oraz Burmistrz i Zastępca Burmistrza Miasta Radzionków.
Jak widzimy prace przy przebudowie linii kolejowej wchodzą w decydującą fazę. Wiele obiektów jest już w znacznej części wykonanych, jednak przed nami jeszcze sporo drogowych i organizacyjnych uciążliwości. Wg PKP już w przyszłym miesiącu musimy się liczyć z całkowitym zamknięciem przejazdu kolejowego przy ul. Św. Wojciecha w stronę Orzecha. Docelowo, przedmiotowe skrzyżowanie jezdni łączącej ul. Św. Wojciecha z drogą DW 911 oraz torów kolejowych, w tym miejscu będzie bezkolizyjne, gdyż ruch samochodowy będzie się odbywał podziemnym tunelem. Władze Radzionkowa oraz Powiatu Tarnogórskiego naciskają na inwestora aby zamknięcie przejazdu nastąpiło pod warunkiem udrożnienia przejazdu pod wiaduktem w ulicy Zejera oraz zapewnienia, że wiadukt przy ul. Kużaja będzie działał bez żadnych zakłóceń w organizacji ruchu. Na podobnym stanowisku stoi między innymi ZTM, który będzie odpowiedzialny za zorganizowanie autobusowej komunikacji zastępczej na linii Bytom - Radzionków – Gmina Świerklaniec – Mierzęcice. Ze względu na złożoność problemu zaplanowane są kolejne spotkania, a o wynikach rozmów z PKP będziemy Państwa informować.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl