YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

Przy pomocy dotacji celowej z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na rok 2023 w ramach wsparcia wydarzeń organizowanych podczas święta GZM:

  1. „Pro memoria. Radzionkowskie miejsca pamięci’’

Kwota udzielonej pomocy finansowej: 2.000,00 zł.

  1. „Beboki, upiory i mamuna, czyli etnobotanika po Śląsku”.

Kwota udzielonej pomocy finansowej:  3.000,00 zł.

Uczestnicy wycieczki pn: „Pro memoria. Radzionkowskie miejsca pamięci” będą mieli okazje odbyć spacer po dwóch ważnych dla społeczności lokalnej miejscach pamięci. Spacer po dwóch cmentarzach w Radzionkowie oraz w kierunku dwóch tablic pamiątkowych na terenie miasta. Trasa wycieczki została stworzona specjalnie na potrzeby Święta GZM i obejmować będzie miejsca pamięci związane z I i II wojną światową, powstaniami śląskimi oraz tragedią Górnoślązaków.

Celem wycieczki pn: „Beboki, upiory i mamuna, czyli etnobotanika po Śląsku” będzie poznanie starych tradycji i zwyczajów Ślązaków. Podczas spotkań, które odbędą się na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie uczestnicy będą mogli zapoznać się z gatunkami roślin oraz do czego można było je wykorzystywać. Dzieci, które wezmą udział w wycieczce szukać będą atrybutów demonów, wykonywać wianki z kwiatów i zakosztują naparów z roślin leczniczych. Całość prowadzona będzie przez osobę ubraną w tradycyjny strój śląski, a wszystko prezentowane będzie w języku śląskim.

Myślą przewodnią Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii jest zaproszenie do poznania najbliższej okolicy i sąsiednich gmin oraz ich mieszkańców, odkrycie tajemnic i wspólne spędzenie czasu wolnego na świeżym powietrzu.

 

logo Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl