YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

logo Stowarzyszenia "Zielona Ziemia"Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii "Zielona Ziemia" zaprasza na spotkanie promocyjne książki "Przyroda Radzionkowa. Ukryte skarby ziemi radzionkowskiej", które odbędzie się 27 czerwca o godz. 18:00 w sali nr 45 Centrum Kultury Karolinka.
 
To pierwsze takie opracowanie o mieście. Przedstawiono w nim przenikające się światy – tworzone ręką człowieka oraz powstałe siłami natury. Starano się uchwycić ich piękno, walory i znaczenie w lokalnym i regionalnym systemie przyrodniczym.
Książka kierowana jest do wszystkich zainteresowanych przyrodą i historią Radzionkowa – do uczniów i nauczycieli realizujących w szkole edukację regionalną, ludzi propagujących zachowania ekologiczne, do przyrodników i osób promujących ochronę przyrody, do mieszkańców Radzionkowa i sąsiednich miejscowości, którzy doceniają walory przyrodnicze miasta.
 
Książka powstała pod redakcją Teresy Bryś-Szczygieł i zawiera opis współczesnych krajobrazów, fauny i flory oraz ciekawej geologii i historii Radzionkowa. Publikacja powstała dzięki wsparciu finansowemu firmy TanQuid, Gminy Radzionków i WFOŚiGW w Katowicach. Autorami tekstów są Adam Balon, Teresa Bryś-Szczygieł, Renata Dulias, Jacek Gorczyca, Julia Góra, Jacek Nowak, Jarosław A. Krawczyk i Adam Rostański. Okładkę oraz koncepcję graficzną, skład i przygotowanie do druku wykonał Tomasz Kipka.
 
Książka jest bogato ilustrowana. Zdjęcia wykonali: Mirosława Bawecka, Sabina Cios, Janusz Foremny, Mariusz Gasior, Grzegorz Kłys, Łukasz Koba, Henryk Kościelny, Maciej Koźmiński, Adrian Król, Kazimierz Łastowski, Rafał Nalepa, Zbigniew Pawlak, Katarzyna Pyka, Kazimierz Wojtaszek, Krzysztof Ziętek oraz autorzy.
Konsultacja naukowa: Adam Rostański, historyczna: Jarosław A. Krawczyk, dendrologiczna: Sabina Cios, pomoc w tworzeniu kolekcji minerałów: Bolesław Bereska, redakcja techniczna: Paulina Szczygieł i na koniec korekta i pierwszy czytelnik: Jan Picheta.
 
Zapraszamy
 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl