YBFB Instagram - logoBIP

 neirychomości       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Uroczysta Sesja Rady Miasta RadzionkówWczoraj w Centrum Kultury „Karolinka” odbyły się uroczystości związane z 25-tą rocznicą odzyskania praw miejskich przez Miasto Radzionków. Obchody rozpoczęły się projekcją filmu pt. „Srebrny Jubileusz”, w którym znalazły się między innymi archiwalne materiały zarejestrowane w latach 90-tych przez TVP Katowice, gdy trwały starania o odłączenie się od Bytomia.
Po filmie rozpoczęła się uroczysta sesja Rady Miasta Radzionków, podczas której głos zabrali Przewodniczący Rady Miasta Stefan Hajda oraz Burmistrz Radzionkowa Gabriel Tobor. W trakcie sesji zostały również wręczone Nagrody Honorowe „Crux Adalberti”, osobom i organizacjom zasłużonym dla naszego miasta. Wczoraj odebrało je 28 laureatów, wśród których są:
1. Nagroda Honorowa „Crux Adalberti” I stopnia:
• Piotr Głuch
• Aleksandra Gryboś
• Marian Janoszka
• Maria Osadnik
• Bernard Skibiński
• Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”
2. Nagroda Honorowa „Crux Adalberti” II stopnia:
• Beata Gluzicka
• Piotr Gwóźdź
• Andrzej Hajda
• Stefan Hajda
• Klaudiusz Jania
• Agnieszka Jochlik
• Grzegorz Kłaczek
• Joanna Kwiecińska
• Kazimierz Ratajczak
• Barbara Stanisz
• Ewelina Taul
• Dariusz Wysypoł
• Halina Zgoda
3. Nagroda Honorowa „Crux Adalberti” III stopnia:
• Barbara Bochnia
• Izolda Czmok-Nowak
• Izabela Domogała
• Ireneusz Musialik
• Mirosław Smyła
• Henryk Sobala
• Łukasz Stera
• Piotr Tobór
• Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska Hufiec ZHP Bytom Radzionkowski Szczep Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych
Przypomnijmy, że Nagroda Honorowa Crux Adalberti została ustanowiona w 2007 roku i do tej pory otrzymało ją 109 osób lub organizacji pozarządowych.
W trakcie sesji głos zabrali również zaproszeni goście, wśród nich: Gustaw Jochlik – Burmistrz Radzionkowa w latach 1998 -2006, senator Halina Bieda, która przekazała okolicznościowy medal nadany naszemu miastu przez Senat RP, oraz Paweł Bomba – Przewodniczący Radzionkowskiego Towarzystwa Społeczno Kulturalnego.
Aby podkreślić uroczysty charakter sesji oraz przywiązanie do naszej Małej Ojczyzny, radni Rady Miasta Radzionków, oraz Burmistrz wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami wystąpili na sesji w strojach regionalnych.
Uroczysta sesja Rady Miasta Radzionków
 
 
 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl