YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Szachy1Zwycięzcą ostatniego, czwartego turnieju z cyklu XIV Grand Prix Radzionkowa w szachach, a zarazem triumfatorem całego cyklu został Damian Brożyna uzyskując 6 pkt.  z 7. Kolejne miejsca zajęli Kazimierz Tchórzewski, Aleksander Kliber i Robert Sowa (po 5 pkt.).

Ogromny dramat przeżywał niezwykle bojowy Jarek Pietrucha, który miał realne szanse na zwycięstwo w całym cyklu, ale gdy przegrał dwie pierwsze partie nie nadrobił już strat. W całym cyklu uplasował się na 3 miejscu.

W tegorocznej edycji zastosowano podział zawodników na dwa odrębne turnieje do 16 i powyżej 16 lat, aby umożliwić rywalizacje na miarę swojego poziomu gry szachistów. Zawody rozegrano na dystansie 7 rund z czasem gry 15 minut dla każdego zawodnika.

W zawodach seniorów dominowali zawodnicy z dużym doświadczeniem i dużymi osiągnięciami. W tej grupie zagrało 19 szachistów. W grupie do 16 lat zagrało 13 zawodników.

Tempo narzucone przez Aleksandra Klibera w pierwszych 4 rundach 4 wygranych dotrzymywał tylko Robert Sowa, który grał znakomicie. Szczególnie pomogła mu pierwsza partia. Pokonał bardzo dobrego zawodnika Roberta Bakusia. Była to bardzo mocna rozgrywka, aby ktokolwiek mógł mu zagrozić. Ale już następne rundy pokazały, że inni też walczą. Kliber przegrywa w 5 i 6 rundzie z późniejszymi zwycięzcami czwartego turnieju - Tchórzewskim i Brożyną. Dalej walka trwała o każdą półkę, bo to decydowało o końcowej lokacie.  

W pojedynczych partiach zanotowano kilka niespodzianek. Najmłodsi walczyli za to bezkompromisowo i remisów w partiach prawie nie było. Zanotowano start najmłodszej zawodniczki, 6-letniej Weroniki Chmiel. Liczymy, że w następnych turniejach będzie jeszcze lepiej.
Turniej odbył się 7 listopada w Centrum Kultury „Karolinka”, a współorganizatorem było Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych - Pionek Radzionków i Urząd Miasta Radzionków. Cały cykl składał się z 4 turniejów. Zwycięzcy to szachiści, którzy w czterech turniejach zgromadzili najwięcej punków.

W zawodach w sumie uczestniczyło 67 zawodników, w grupach młodzieżowych wystartowało 32 szachistów. Frekwencja jak i poziom turnieju należy uznać za wysoki, choć kilku zawodników z czołówki tym razem nie przyjechało bo w tym czasie odbywały się mecze ligi szachowej.
Znani zawodnicy potwierdzają, że nie jest łatwo zdobyć punkty w tym turnieju, a zawodników z klasą mistrzowską pojawia się na turnieju coraz więcej.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie chessarbiter.com.

W grupie open:

1. Damian Brożyna -    6 pkt.
2. Kazimierz Tchórzewski - 5 pkt.
3. Aleksander Kliber - 5 pkt.

W grupie młodzieżowej do 16 lat:

1. Igor Solny - 6½ pkt.
2. Szymon Turczyn -    5½ pkt.
3. Karol Sowa     - 5 pkt.

W grupie młodzieży do 10 lat:

1. Daniel Radwan - 4 pkt.
2. Paweł Chmiel - 4 pkt.
3. Borys Izworski - 3 pkt.

 

Finałowe rezultaty XIV Grand Prix Radzionkowa w szachach

Grupa  OPEN

1. Damian Brożyna - 19½ pkt.
2. Mateusz Płonka - 19 pkt.
3. Jarosław Pietrucha - 18½ pkt.
4. Aleksander Kliber - 17½ pkt. (tylko 3 turnieje)
5. Marek Tyroń - 15 pkt.

Grupa do 16 lat

1. Igor Solny - 21½ pkt.
2. Szymon Turczyn - 19 pkt.
3. Marek Żaczek - 17½ pkt.
4. Karol Sowa     - 14½ pkt.
5. Kinga Kozok - 11½ pkt.

Grupa do 10 lat

1. Borys Izworski - 12 pkt.
2. Paweł Chmiel - 8 pkt. (tylko 2 turnieje)
3. Dominik Trzensiok - 8 pkt.

Nagrodę dla najlepszego juniora z Radzionkowa zdobył Marek Żaczek.
Zawody prowadził i sędziowali Rudolf Sobczyk i Wojciech Hajda, a turniej przebiegał w miłej i wysoce zdyscyplinowanej i przyjacielskiej atmosferze.


Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych - Pionek Radzionków zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia w każdy wtorek od godz. 15:30 do Centrum Organizacji Pozarządowych (remiza), ul. św. Wojciecha 15.

Turniej szachowy 1Turniej szachowy 3

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl