YBFB Instagram - logoBIP

       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

SP4Szkoła Podstawowa nr 4 w Radzionkowie od kilku lat może poszczycić się certyfikatem „Szkoły Odkrywców Talentów”. Organizowane przez nauczycieli projekty teatralne, sportowe, muzyczne, plastyczne, naukowe i inne pozwalają dzieciom uwierzyć w siebie i pokazać także światu, że są kimś wyjątkowym. Od wielu lat bardzo ważną rolę w promocji utalentowanych uczniów SP4 odgrywa teatr. Organizowane są spektakle prezentowane w szkole, na scenie CK Karolinka, nagrywane i publikowane w Internecie.

Od wielu lat szkoła bierze także udział w konkursach teatralnych, co poza dreszczykiem emocji daje ich uczestnikom także możliwość uczenia się od najlepszych.

W zeszłym roku monodramem „Słowa, słowa” z Julią Bendkowską w roli głównej w Wojewódzkim Konkursie na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym PROFORMA szkoła wywalczyła trzecie miejsce, a w tym roku szkolny teatr „Czwórka” zajął w tym konkursie I miejsce. Zwycięstwo zapewniła jednoaktówka przeciw wykluczeniu pt. „Pusty krąg”, która uczy, że jednakowość wcale nie oznacza niczego dobrego.     

Siedmioro uczniów zaprezentowało poziom profesjonalizmu zaskakujący chyba nawet ich samych. Byli fantastyczni. Na szczególne uznanie zasługuje główna aktorka – Amelia Zok – która oprócz nagrody dla całego zespołu została doceniona przez jury nagrodą indywidualną za wybitną kreację aktorską.

Teatr to jednak sztuka pracy zespołowej. Bez dobrych partnerów trudno pokazać pełnię swoich możliwości. Amelia, grając główną rolę Oli – dziewczyny zakochanej w sobie i swoim świecie -  mogła liczyć na kolegów: Julię Bendkowską w roli kujonki Olki, Helenę Waniek grającą Aleksandrę - dziewczynkę niezbyt bogatą, ale stylową; Oliwię Wiśniowską – Olgę - dziecko zmagające się z niepełnosprawnością; Julię Wierszeń – Olinkę - przedstawicielkę dziecka z innego kręgu kulturowego i Michała Gierasa – w roli Alex, który grał najpierw dziewczynę, a później siebie – chłopaka w kobiecym świecie. Aktorom akompaniował Sebastian Aloszyn, a całość dokumentowała Olga Mach wspierana przez panią Anię Pawlicę i Joannę Sznajder. Za całość odpowiedzialna była Pani Aleksandra Czmok.

Filmik można zobaczyć na profilu szkoły na Facebook-u - link https://www.facebook.com/100057653281625/videos/690768255769400/

Serdecznie gratulujemy!

 

 SP4

SP4SP4

SP4

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl