YBFB Instagram - logoBIP

 neirychomości       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Szanowni Mieszkańcy Radzionkowa,
W ubiegłym tygodniu polskie samorządy zostały obarczone zadaniem, do którego nie są przygotowane ani legislacyjnie, ani organizacyjnie. W świetle obecnego ustroju państwa, żadna gmina czy instytucja samorządowa nie jest i nie może być przedsiębiorstwem.
Jednakże z uwagi na fakt, że na rynku występują wielkie trudności w zakresie zaopatrzenia Polaków w węgiel, niektóre samorządy – w tym także Radzionków, podjęły próbę pomocy instytucjom rządowym i ratowania niekorzystnej sytuacji wielu polskich rodzin.
Ponieważ mieszkańcy naszego miasta sygnalizują chęć zakupu opału wg ustawy o preferencyjnym zakupie węgla, jako Urząd Miasta Radzionków podjęliśmy się tego zadania. Na chwilę obecną sam proces sprzedaży budzi jednak mnóstwo pytań i wątpliwości. Dostępność węgla, jego jakość, terminy dostaw, kwestie reklamacji i odpowiedzialności to wszystko elementy, których doprecyzowanie jest niezależne od Gminy. Dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość w stosunku do mnie i pracowników Urzędu Miasta. Zapewniam, że ze swej strony zrobimy wszystko, co tylko możliwe, aby proces ten przebiegał sprawnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami, których dynamika zmian jest jednak bardzo duża. Zachęcam do śledzenia naszych stron internetowych, gdzie na bieżąco będziemy Państwa informować o rozwoju sytuacji.

Z wyrazami szacunku
Gabriel Tobor
Burmistrz

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl