YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Zespół Szkół - Rojca20 października odbyły się uroczystości związane z Jubileuszem 50-lecia Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Rojcy. Przypomnijmy, że budynek szkoły został wybudowany w ramach akcji „1000 szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego”, a jego fundatorem była załoga Kopalni Radzionków.

Uroczystego otwarcia szkoły dokonał gen. Jerzy Ziętek w dniu 28 sierpnia 1965 roku. W tym też dniu placówce nadano imię śląskiego działacza i poety Józefa Lompy. W czasie gdy Radzionków był dzielnicą Bytomia (1975-1997), szkoła miała numer „19”, by po restytucji praw miejskich wrócić do nazwy „Szkoła Podstawowa nr 4 w Radzionkowie”. W roku 2003 na terenie Szkoły Podstawowej Nr 4 utworzono Gimnazjum Nr 2 w Radzionkowie i od tego momentu szkoła nosi nazwę Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Radzionkowie. Tyle historii.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się o godz. 9.00 Mszą Św. odprawioną w kościele Wniebowzięcia NMP w Rojcy, a następnie uroczystą akademią, której gościem honorowym był burmistrz miasta Gabriel Tobor. Po akademii, uczniowie, zaproszeni goście jak i wszyscy absolwenci mieli możliwość zwiedzania placówki oraz okolicznościowej wystawy.

W imieniu społeczności Radzionkowa burmistrz miasta złożył wszystkim pracownikom szkoły wyrazy uznania za dotychczasowy wkład w wychowanie kilku pokoleń mieszkańców tej części Radzionkowa, podkreślając znaczenie szkoły dla lokalnej społeczności. Przekazał również życzenia wszystkim uczniom i absolwentom szkoły.

ZSPG_1ZSPG_3

ZSPG_3ZSPG_4

Więcej zdjęć na Facebook-u.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl