Szanowni Mieszkańcy Radzionkowa,
W minionych dniach do Polski dotarły kolejne rzesze uchodźców. W naszym mieście na chwilę obecną przebywa około 100 obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed wojenną hekatombą. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w niesienie pomocy, za każdy gest solidarności, za każdą formę wsparcia.

Słowa wdzięczności kieruję zarówno do osób prywatnych jak również organizacji  pozarządowych, szkół i przedszkoli, parafii, jednostek organizacyjnych gminy oraz przedsiębiorców.
Od minionej środy pracownicy Urzędu Miasta wydają nr PESEL uchodźcom z Ukrainy, który to numer umożliwi im korzystanie między innymi z przewidzianych prawem świadczeń socjalnych. Z kolei od czwartku, osoby, które udzieliły schronienia oraz zapewniły wyżywienie osobom, które przekroczyły granicę polsko – ukraińską po 24 lutego, mogą składać w Urzędzie Miasta wnioski o refundację poniesionych kosztów. Wniosek taki można pobrać oraz złożyć w Biurze Obsługi Klienta (pok. nr 4).
W dalszym ciągu na terenie Radzionkowa prowadzone są punkty zbiórki darów oraz ich wydawania dla osób potrzebujących. Wykaz tych miejsc dostępny jest na stronie internetowej miasta w zakładce „Pomoc dla Ukrainy”. Wszystkie oferowane w naszym mieście formy wsparcia są dostosowywane do aktualnych potrzeb i zmieniającej się sytuacji oraz wytycznych napływających od organów państwowych.

Z wyrazami szacunku
Gabriel Tobor
Burmistrz

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl