Kto jeszcze nie wziął udziału w zabawie, tego serdecznie zapraszamy do gry w quest o Radzionkowie pt.: „Przez Cidry z Karlikiem”.
Quest to rodzaj gry terenowej, polegającej na odkrywaniu miejscowości poprzez poruszanie się nieoznakowanym szlakiem. Gra dostępna jest w aplikacji mobilnej Questy – Wyprawy Odkrywców lub na ulotkach dostępnych m.in. w Urzędzie Miasta, CK „Karolinka lub Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku.
Fabuła questu opowiada o dziedzictwie przemysłowym Radzionkowa z przełomu XIX i XX wieku. Przewodnikiem na trasie gry jest górnik Karlik, który idzie przez Radzionków do pracy w kopalni.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021". Operatorem programu w województwie śląskim jest Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego.