YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

logo Górnośląsko - Zagłębiowskiej MetropoliiGórnośląsko - Zagłębiowska Metropolia zaprasza do składania deklaracji przystąpienia do programu Metropolitalne Łąki Kwietne. Uczestnikami w Programie mogą być wyłącznie osoby fizyczne lub organizacje pozarządowe, które reprezentowane będą przez zgłaszających do udziału.
Realizacja Programu odbywać się będzie poprzez organizację warsztatów na obszarach gmin znajdujących się w granicach administracyjnych GZM. Warsztaty przeprowadzane będą w dwóch możliwych do wyboru wariantach, określonych przez zgłaszających w składnych deklaracjach udziału:


1) Wariant I zakłada jednorazowe warsztaty teoretyczne, w ramach których uczestnicy będą nabywać podstawową wiedzę z wysiewu łąk kwietnych, zasad przygotowania terenu pod wysiew, doboru odpowiedniej mieszanki nasion oraz utrzymania łąki kwietnej we właściwej kondycji. Dodatkowo warsztaty uzupełnione będą w informacje o ekologicznych właściwościach łąk kwietnych oraz funkcji jakie pełnią w ekosystemach miejskich i wiejskich. Uczestnicy, którzy zdecydują się wyłącznie na warsztaty w tym wariancie będą mieli możliwość wyboru wersji on-line.

2) Wariant II zakłada jednorazowe warsztaty w pełnym zakresie jak w wariancie I wraz z rozszerzeniem ich o zajęcia praktyczne, na których uczestnicy pod nadzorem koordynatora samodzielnie będą wysiewali łąki kwietne na uprzednio przygotowanym terenie.
Warsztaty w wariancie II będą mogły się odbyć wyłącznie na nieruchomościach gruntowych lub ich częściach będących we władaniu uczestnika warsztatów, który będzie uprawniony do zawarcia porozumienia o użyczenie GZM terenu na realizację Programu – zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 3 do Regulaminu.

Więcej szczegółów, w tym regulamin i deklaracja przystąpienia znajdują się na stronie bip.metropoliagzm.pl

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl