YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

logo Śląskiego Ogrodu Botanicznego w RadzionkowieJuż od kilku dobrych lat Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie organizuje akcję ratowania starych odmian drzew owocowych – odmian cennych, bo długowiecznych, odpornych na choroby i szkodniki, o zapomnianych już smakach, aromatach i walorach kulinarnych.  

Akcja pobierania zrazów (jednorocznych pędów) do szczepienia planowana jest w lutym dla wiśni, czereśni i śliw oraz w marcu dla jabłoni i grusz. Osoby zainteresowane udostępnieniem drzew do pobrania zrazów, prosimy o kontakt z ogrodem botanicznym: 536-330-776, 534-994-576, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ze względu na ograniczone możliwości dojazdu w celu pobrania zrazów, interesujące odmiany  poszukiwane są przede wszystkim w okolicach Radzionkowa, Bytomia, Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich. 

Zrazy można pobrać również samemu i dostarczyć bezpośrednio do biura Ogrodu przy ul. Księżogórskiej 90a, 41-922 Radzionków (Regionalna Stacja Edukacji Ekologicznej) lub przesłać pocztą (najlepiej zabezpieczone w bąbelkowej kopercie). W przypadku, kiedy samemu warto napisać jaka jest to odmiana (o ile jest znana) oraz podać cechy charakterystyczne np. termin owocowania, wygląd owocu. Prosimy również o podanie danych kontaktowych (imię i nazwisko, nr telefonu).

Wskazówki pomocne w pobieraniu zrazów:

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl