YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

Szanowni Państwo,
Dzisiaj pierwszy dzień letnich wakacji. Pozwólcie więc, że z tego miejsca podziękuję nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za wytężoną pracę w ostatnich miesiącach. Dzięki współpracy wszystkich środowisk, wprowadzone decyzją Rady Ministrów zdalne nauczanie, na terenie naszego miasta okazało się skuteczne i efektywne. Gratulując uczniom odniesionych sukcesów w zakończonym roku szkolnym, życzę wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Jak już wcześniej informowaliśmy, w tym roku nie będzie działało kąpielisko na Księżej Górze. Podobną decyzję, podyktowaną obostrzeniami sanitarnymi, podjęło wiele okolicznych samorządów. Zachęcam do śledzenia stron internetowych MOSiR-u, „Karolinki” oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej, na których na bieżąco publikowana będzie oferta zajęć i imprez adresowanych do radzionkowskich dzieci i młodzieży.
Jeżeli chodzi o sytuację epidemiczną, to na chwilę obecną na terenie Radzionkowa mamy 8 osób u których stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa (od początku epidemii takich osób było 91). Jako samorząd staramy się powoli i w miarę możliwości prawnych przywracać normalne funkcjonowanie miejskich jednostek organizacyjnych. W zeszłym tygodniu, otrzymaliśmy promesę inwestycyjną, w ramach tzw. Tarczy dla samorządów 4.0, na kwotę 2 313 972 zł. Obecnie czekamy na szczegółowe wytyczne odnośnie wykorzystania obiecanych nam środków.
Po raz kolejny apeluję do Państwa o ostrożność i odpowiedzialność. Korzystajmy nadal z maseczek i płynów do dezynfekcji, a tam gdzie to wymagane zachowujmy tzw. „dystans społeczny”. Życząc wszystkim dużo zdrowia, pozdrawiam serdecznie.

Gabriel Tobor
Burmistrz Radzionkowa

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl