YBFB Instagram - logoBIP

       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Szanowni Mieszkańcy Radzionkowa!
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi pracy „wymazobusa”, który pracuje na zlecenie Urzędu Miasta informuję, że realizuje on wymazy wyłącznie od osób wskazanych do badania przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. W chwili obecnej, ze względu na obowiązujące procedury, nie ma innych możliwości zlecenia wymazu. Lekarze przychodni RAD-MED nie mają uprawnień do zlecania badań, mogą jedynie kierować osoby podejrzane o zakażenie do szpitala zakaźnego.

Ponadto informuję, że z informacji uzyskanych w Sanepidzie, wynika, że górnicy i rodziny górników, będą podlegać odrębnej, priorytetowej ścieżce realizowanej przez pracodawcę. Na dzień dzisiejszy Urząd Miasta nie jest informowany o przypadkach zakażeń i kwarantannie w środowisku górniczym. Liczę na to, że podjęte działania przez władze każdej kopalni będą sprawne i szybkie. Sytuacja, o której piszę, istnieje na chwilę obecną. W zależności od podejmowanych działań odpowiednich służb, np. Sanepidu czy Wojewody, może ona ulec zmianie, o czym będziemy na bieżąco informować.

 

Z poważaniem
Gabriel Tobor
Burmistrz Miasta Radzionków

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl