YBFB Instagram - logoBIP

       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Szanowni Mieszkańcy Radzionkowa,
Już prawie dwa miesiące, wspólnie, zmagamy się z epidemią koronawirusa. Z jednej strony życie powoli wraca do normalności, z drugiej coraz boleśniej odczuwamy skutki pandemii. W minioną sobotę Sanepid, z dużym opóźnieniem, poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa z naszego miasta. Jest nią 81- letnia kobieta, która zmarła w szpitalu w dniu 29 kwietnia. Z tego miejsca, wszystkim bliskim Zmarłej składam, w imieniu społeczności Radzionkowa, szczere wyrazy współczucia.

Od dziś ponownie dostępna, na określonych zasadach, jest Miejska Biblioteka Publiczna. Szczegóły odnośnie jej funkcjonowania znajdziecie Państwo na stronach internetowych. Również główne miejskie inwestycje realizowane są zgodnie z planem, jednak dla wszystkich polskich samorządów przychodzi bardzo trudny okres. W zeszłym tygodniu otrzymałem informację o wysokości środków, które wpłynęły do miejskiej kasy z tytułu udziałów w podatku dochodowym od osób fizycznych, za kwiecień 2020 roku. Porównując te dane z analogicznym okresem w ubiegłym roku, okazuje się, że radzionkowski samorząd otrzymał ponad 720 tys. złotych mniej. To bardzo duża różnica, która z całą pewnością, w skali roku wielokrotnie się powiększy i ujemnie przełoży na możliwości budżetowe Radzionkowa.

Drodzy Państwo, od kilku dni docierają do nas niepokojące informacje dotyczące nowych zarażeń, głównie u osób związanych z branżą górniczą. Liczę, że właściwe instytucje podejmą rozsądne decyzje odnośnie szybkiej diagnostyki i wdrożenia odpowiednich procedur. Ze swej strony deklaruję, że wynajęty przez Gminę wymazobus, będzie współpracował z sanepidem, celem przyspieszenia wykonania testów na obecność koronawirusa.

Apelując nadal o używanie koniecznych maseczek i przestrzeganie innych zaleceń władz państwowych, wyrażam po raz kolejny wdzięczność wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w walkę z epidemią oraz dbającym o zaspokajanie naszych podstawowych potrzeb życiowych.
Ponawiam prośbę do osób starszych o powstrzymywanie się od niekoniecznych wyjść na miasto. Tylko w ten sposób możemy uchronić się od większej liczby zarażeń. Życząc Państwu dużo zdrowia i wytrwałości, serdecznie wszystkich pozdrawiam.

 

Z wyrazami szacunku
Gabriel Tobor
Burmistrz Radzionkowa

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl