YBFB Instagram - logoBIP

       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Rodzina 500+Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiŚląska Karta Usług Publicznych - logoLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Dzisiaj w Kielcach w ramach Kongresu Polityki Miejskiej odbyła się prezentacja zwycięzców i wręczenie nagród w III Ogólnopolski Konkursie Miast. Jednym z laureatów jest Radzionków, który otrzymał tytuł Lidera zrównoważonego gospodarowania przestrzenią w kategorii gmin miejskich w roku 2019, za pomysł i konsekwentne działanie w niełatwym okresie wyludniania się miasta. Za kształtowanie przestrzeni w sposób zapewniający podnoszenie komfortu życia mieszkańców, rozwój gospodarczy i poprawę jakości przestrzeni publicznych. Pamiątkowy dyplom w czasie trwania kongresu odebrał Burmistrz Miasta Radzionków.

Oprócz naszego miasta tytuł został przyznany również miastom: Gdańsk, Gliwice, Świdnica i Stary Sącz.

Tematem przewodnim trzeciej edycji konkursu jest „WIZJA MIASTA”, rozumiana jako pomysł na przestrzeń i sposób jego realizacji. Zbadane i ocenione zostały zagadnienia dotyczące m.in.: realizowanej wizji miasta, działań promujących planowanie i zarządzanie przestrzenią z szerokim udziałem społeczeństwa, oszczędnego gospodarowania przestrzenią, ochrony zabytkowych fragmentów miasta i rewitalizacji.

Celem konkursu jest identyfikacja i promocja miast dbających o zasadę zrównoważonego rozwoju w gospodarowaniu przestrzenią. Organizatorom zależy na wzmocnieniu profesjonalizmu i podnoszeniu kompetencji administracji w zakresie zarządzania przestrzenią miast, a także na kreowaniu pozytywnego wizerunku władz samorządowych.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl