W sobotni poranek 7 września 2019 roku ciszę murów naszej szkoły przerwały głosy zgromadzonej młodzieży przybyłej na spotkanie w bibliotecznym zakątku.  Inicjatywa Narodowego Czytania zapoczątkowana w 2012 roku przez parę prezydencką wpisała się nie tylko w tradycję naszego kraju, ale także naszej lokalnej społeczności. Z inicjatywy bibliotekarza – Iwony Mliczek przy współudziale Barbary Kicy i Joanny Bojczyk zorganizowano po raz kolejny kameralne spotkanie w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Krzywej.

Sala multimedialna o godzinie 10 zapełniła się miłośnikami literatury i żywego słowa – przybyli nie tylko uczniowie i nauczyciele szkoły , ale także rodzice oraz absolwenci byłego Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka. Po przywitaniu goście wysłuchali multimedialnego wystąpienia pary prezydenckiej zapraszającej do wspólnego czytania nowel wybranych w tegorocznej edycji akcji Narodowego Czytania. Wspólne czytanie zainicjowała nowela Bolesława Prusa „Katarynka” odczytana przez lektora oraz wzbogacona krótkim komentarzem nawiązującym do realiów epoki. Wykorzystując zainteresowanie słuchaczy organizatorzy zaproponowali zapoznanie się z tekstem Elizy Orzeszkowej „A… B… C…” w interpretacji pani Joanny Bojczyk. Spotkanie zakończono pamiątkową fotografią. W ten sposób nasza szkoła znalazła się wśród placówek i instytucji  wpisanych na ogólnopolską mapę akcji Narodowego Czytania.

Organizatorzy: Iwona Mliczek, Barbara Kica, Joanna Bojczyk

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl