YBFB Instagram - logoBIP

      dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych 

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Rodzina 500+Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiŚląska Karta Usług Publicznych - logoLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

W poniedziałek, 22 października odbyła się III Gala Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego podczas której przedstawiciele z Radzionkowa, Panowie Ireneusz Musialik oraz Erhard Reiss, odebrali z rąk Posekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Magdaleny Gawin, decyzję wpisującą "Barbórkę górników węgla kamiennego na Górnym Śląsku" na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Koordynatorem działań było Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Przygotowując stosowne dokumenty przeprowadziło wiele działań by obchody barbórkowe znalazły się na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Wpis na tą listę otwiera drogę do starań o wpisanie jej na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.

Krajowa lista jest jedną z form ochrony dziedzictwa kulturowego, która wynika z podpisanej przez Polską Konwencji UNESCO z 2003 r. w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Lista jest spisem przejawów żywego dziedzictwa niematerialnego z terenu Polski. Ma charakter informacyjny i zawiera opis zamieszczonych na niej zjawisk, ich rys historyczny, informacje o miejscu występowania i znaczeniu dla kultywujących je społeczności.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl