YBFB Instagram - logoBIP

       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 przyłączyli się do wrześniowych ogólnopolskich akcji promujących czytelnictwo. Klasy ósme oraz gimnazjaliści wzięli udział w Narodowym Czytaniu, natomiast pozostałe klasy zaproszono na Dzień Głośnego Czytania.

Mimo tego, że wydarzenia te mają określone daty, w realiach szkolnych zostały rozłożone w czasie i odbywały się na zajęciach wychowawczych. Młodzież gimnazjalna oraz ósmoklasiści gościli w bibliotece szkolnej, gdzie słuchali fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego oraz brali udział w pogadankach na temat wydarzeń historycznych przedstawionych w książce.
Pozostałe klasy zaproszono na Dzień Głośnego Czytania. Książki wybrane do czytania miały nie tylko zaciekawić młodych czytelników, ale także zachęcić do pogadanek na temat tolerancji, akceptacji inności oraz przyjaźni.
Wychowanie młodego pokolenia w duchu tychże wartości powinno zaowocować i przyczynić się do poprawienia wzajemnych relacji w klasie, w domu, na podwórku. Literatura ma ogromny wpływ na kształtowanie ludzkich  postaw, dlatego należy sięgać po dobre książki, by uwrażliwić uczniów na drugiego człowieka. Drobnymi kroczkami można dojść do dużych celów. Powinniśmy o tym pamiętać w przeddzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Żyjemy w ciekawych, ale niespokojnych czasach, więc powtórzmy za J.R.R. Tolkienem „My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano”. Pamiętajmy o tym.

                                                                                                                       Janina Wilczek

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl