YBFB Instagram - logoBIP

       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

To już 15-ta edycja Śląskich Lotów Dalekodystansowych organizowana przez Oddział Radzionków Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Śląski lot gołębi dorosłych odbył się 23 czerwca z miejscowości Sulingen, gołębie do pokonania miały 750 km. Był to lot dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W niedzielę, 23 wcześnia odbył się lot gołębi młodych z miejscowości Pyrzyce, gołębie do pokonania miały 420 km. Było to wielkie święto śląskich hodowców gołębi pocztowych, prawdziwe „Derby Śląska”. W niebo wzbiło się 8 000 gołębi.

W locie uczestniczyli hodowcy z Oświęcimia, Osieku, Orzesza, Rybnika, Tychów, Mikołowa, Pyskowic, Toszka, Gliwic, Knurowa, Góry, Gaszowic, Leszczyn, Lysek, Czerwionki, Siewierza, Myszkowa, Częstochowy, Chorzowa, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór, Bytomia i gospodarze z Radzionkowa.

Uroczystości podsumowujące lot odbędą się w Radzionkowie 10 listopada poprzedzone mszą świętą w kościele pw. św. Wojciecha w intencji hodowców gołębi pocztowych i ich rodzin.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl