YBFB Instagram - logoBIP

      dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych 

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Rodzina 500+Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiŚląska Karta Usług Publicznych - logoLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Z nami możesz zrobić prawo jazdy kat. B,C,D  lub stać się fachowcem w wybranej dziedzinie. Nie przegap tej szansy! Trwa rekrutacja do projektu: „Trzy pokolenia – szansa, równość, działanie! Przeciwdziałanie wyłączeniu mieszkańców Gminy Radzionków zagrożonych wykluczeniem społecznym”. Realizatorem jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzionkowie.

Projekt: „Trzy pokolenia – szansa, równość, działanie! Przeciwdziałanie wyłączeniu mieszkańców Gminy Radzionków zagrożonych wykluczeniem społecznym” ma na celu podniesienie poziomu aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców obszaru objętego Programem Rewitalizacji na terenie Gminy Radzionków. „Rekrutacja wiąż trwa. Mamy jeszcze wolne miejsca m.in. na kurs prawa jazdy kat B i D oraz kurs kosmetyczny. Udział w projekcie to bezpłatna szansa dla mieszkańców na zdobycie nowych umiejętności” – mówi dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzionkowie  – Jakub Janiak.

Projekt przeznaczony jest dla osób między 13 a 65 rokiem życia. 27 sierpnia rozpoczęły się warsztaty rozwoju zainteresowań, podczas których uczestnicy rozwijają swoje talenty na zajęciach z: rękodzieła, teatralno-dziennikarskich oraz sportowych. Od 20 września ruszają kursy edukacyjne np. prawa jazdy, język obcy, kulinarny, opiekun osób starszych, kosmetyczny itd. Kursy kończą się uzyskaniem zaświadczenia bądź certyfikatu dającego realne szanse na rynku pracy. Dodatkowo, organizatorzy przewidują inne atrakcje dla uczestników jak: wycieczki, imprezy tematyczne, karnety na zajęcia sportowe. Działania odbywają się głównie na terenie Radzionkowa lub miast z nim sąsiadujących.

Do udziału w projekcie kwalifikują się mieszkańcy Radzionkowa z obszarów objętych Gminnym Programem Rewitalizacji tj. „Rojca” lub „Były PGR”. W związku z tym, że projekt kierowany jest do najbardziej potrzebujących, konieczne jest również spełnienie dodatkowych kryteriów wskazujących na znalezienie się w niekorzystnej sytuacji życiowej. Więcej informacji na ten temat można uzyskać bezpośrednio w Ośrodku Pomocy Społecznej w Radzionkowie, przy  ul. Kużaja 19  na parterze, w Biurze Projektów.

Projekt „Trzy pokolenia – szansa, równość, działanie! Przeciwdziałanie wyłączeniu mieszkańców Gminy Radzionków zagrożonych wykluczeniem społecznym” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Informacji udzielają: Agnieszka Pryca lub Paweł Lipiński pod numerem telefonu 531-345-125.
www.ops.radzionkow.pl

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl