YBFB Instagram - logoBIP

      dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych 

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Rodzina 500+Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiŚląska Karta Usług Publicznych - logoLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Burmistrz Miasta Radzionków zaprasza na wystawę prac Salvadora Dali. Wystawa potrwa od 3 do 28 września br., będzie prezentowana w galerii "Mozaika" Centrum Kultury "Karolinka". Na wernisaż wystawy zapraszamy 5 września o godzinie 18:00. Wystawa prac zorganizowana jest w ramach obchodów 20 - lecia restytucji praw miejskich.

Ekspozycja będzie składała się z prac na papierze, w większości sygnowanych odręcznie przez artystę. W dużej mierze są to egzemplarze autorskie. Wszystkie prace są oprawione w szkło i ozdobne ramy. Na wystawę składają się linoryty, cynkografie, drzeworyty, litografie, akwaforty.

Salvador Dali - kataloński malarz żył w latach 1904 - 1989 r. jeden z najbardziej znanych surrealistów na świecie.

Jest jednym z bardziej rozpoznawalnych artystów XX wieku. Postrzegany bywał jako skrajny ekscentryk. Wymyślił własną metodę surrealiatyczną zwaną "paranoiczno - krytyczną". Wśród jego dzieł znajdują się nie tylko obrazy, ale również rzeźby, sztuka użytkowa, porcelana, perfumy. Sztuka Dalego stała się już za jego życia znakiem handlowym, nawet więcej, ikoną współczesnego świata.
Dali to jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk na świecie. Jego dzieła dotychczas podziwiać można był niemal wyłącznie za granicą.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl