YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Szkoła Podstawowa Nr 1Zbliża się koniec roku szkolnego, a w SP1 w Radzionkowie moc atrakcji. Uczymy się, szkolimy, wygrywamy konkursy , dobrze się bawimy i pomagamy potrzebującym. A co najważniejsze- osiągamy najwyższe wyniki ze sprawdzianu kompetencji!

Cyfrowa szkoła- „Aktywna edukacja”

W Szkole Podstawowej nr 1 odbył się cykl spotkań nauczycieli z rejonu Śląska, dotyczący zwiększenia kompetencji nauczycieli i uczniów w zakresie korzystania z technologii informacyjno –komunikacyjnej. Uczestnicy w trakcie warsztatów wypracowywali dobre praktyki wykorzystania TIK i upowszechniania ich wśród uczniów. Trudno dziś wyobrazić sobie szkołę bez komputerów i Internetu. Mimo to efektywne nauczanie z wykorzystaniem TIK nie jest zadaniem łatwym. Samo wprowadzenie komputerów do klas nie wystarczy, by podnieść wyniki uczniów. Nowoczesne podejście do TIK wymaga wprowadzania zmian organizacyjnych w szkole, integracji programów nauczania oraz wdrożenia nowych metod posługiwania się pomocami naukowymi, jakimi stały się komputery. Bez współpracy, dzielenia się dobrymi praktykami oraz wzajemnego inspirowania się trudno wprowadzać nawet najlepsze rozwiązania. Głównym celem programu „Aktywna edukacja” jest przygotowanie nauczycieli do stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnej jako wsparcia uczenia się dzieci.  Roczny kurs ‘’blended learning’’, w którym bierze udział grupa nauczycieli z naszej szkoły, pozwala podnosić kwalifikacje pracowników, by swoją wiedzę i dobre praktyki mogli przekazać pozostałym nauczycielom i uczniom. Szkolnym koordynatorem programu jest wice dyrektor szkoły, Grażyna Ślosarczyk.

Tragedia w Nepalu

Dnia 24 maja o godz. 17.00 w auli SP1 w Radzionkowie odbyło się spotkanie z grupą osób, które przeżyły trzęsienie ziemi w Kathmandu. Opowiedziały o wrażeniach z wędrówki po Himalajach oraz o tragedii, jaka spotkała mieszkańców tamtejszych terenów, którym trzęsienie ziemi zabrało domy i zwierzęta. W  trakcie spotkania została przeprowadzona zbiórka datków na odbudowę mieszkań i zakup żywności dla ludności nepalskiej.   Bardzo dziękujemy mieszkańcom Radzionkowa, którzy przybyli na to spotkanie.

Piknik rodzinny

30 maja 2015 r. w słoneczny dzień o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej nr 1 odbył  się Rodzinny Festyn. W tym roku hasłem przewodnim było: ‘’Rodzina- zdrowo i sportowo’’, jako że festyn był zwieńczeniem IV edycji programu „Czas na Zdrowie”, w którym nasza szkoła bierze udział. Dyrektor szkoły, pani Bożena Łukawska powitała wszystkich uczniów, rodziców i sympatyków, życząc wspaniałej rodzinnej, ale i sportowej zabawy. Po dyrektorskim ‘’Festyn uważam za otwarty’’, świetliczaki naszej szkoły pod okiem pani Katarzyny Skowronek przedstawiły układ choreograficzny nakłaniający do dużej aktywności fizycznej, a starsi koledzy z klas V zaprezentowali wykonaną przez nich Piramidę Zdrowego Żywienia. Pani Iwona Atamaniuk zachęciła do oglądania plakatów promujących zdrowe jedzenie ,wykonanych przez uczniów naszej szkoły, a także  do oglądania filmów z serii ‘’Śmietnik w mojej głowie’’, poruszających tematykę zdrowego odżywania oraz do zapoznania się przygotowaną na tą okazję mapką gospodarstw ekologicznych w naszym rejonie. Prowadzący imprezę, pan Andrzej Hajda podziękował wszystkim sponsorom: TobGum, AKK Net, Bazie Paliw Tanqiud, Autolack Jasiok, A-Z biuro, Simply Radzionków, PEC, Straży Pożarnej Radzionków, Piekarni CukierniBączkowicz, Piekarni Cukierni Jan Pietryga, MOSIR Radzionków, HAM, Zakładowi Fryzjeskiemu Bogusław Szudy, Studio Paznokci Dream Nails, Firmie „Ozorek”, restauracji Figaro, AliSun ul.Brzechy Radzionków i Radzie Rodziców przy SP1.  Na odwiedzających naszą szkołę w tym dniu czekało wiele atrakcji: pokaz straży pożarnej, malowanie twarzy, kiermasz książek, profesjonalny pokaz makijażu i manicure dla pań, możliwość kupna ‘’cudów z recyklingu’’ wykonanych przez rodziców naszej szkoły oraz pomiar ciśnienia i instruktaż I pomocy. Wielu uczniów i rodziców wzięło udział w zajęciach fitness, prowadzanych przez panią Annę Gałbas. Na dzieci czekały także różnorakie konkursy i gry prowadzone przez pana Dominika Miś i panią Ewelinę Taul. Jeden z konkursów ( na najdłuższą stonogę, narysowaną na chodniku) prowadził p.Kipka. Kolejną atrakcją był profesjonalny pokaz udzielania I pomocy przedmedycznej wykonany przez panią Ewelinę Bolińską oraz pokaz masażu klasycznego. Najważniejszą ideą naszego festynu była promocja zdrowego trybu życia, dlatego też cieszymy się, że wszyscy nasi goście mieli okazję do degustacji domowych, przepysznych wypieków, owocowych przekąsek oraz naturalnych soków, a także wziąć udział w konkurencjach sportowych. Punktem kulminacyjnym był pokaz przygotowania zdrowego jedzenia przez pana Leszka Machonia. Wszyscy, szczególnie dzieci, z chęcią próbowały warzywno-owocowych koktajli i zdrowych zup. Kolejną atrakcją był pokaz tresury psów, przygotowany przez p. Katarzynę Banaś. Rodzice naszych uczniów zadbali o przygotowanie różnorodnych przekąsek i napojów. Całość prowadził p.Andrzej Hajda, a impreza została uświetniona  występami wokalisty- Wojciecha Małoty. Wszystkim, którzy ofiarnie przyczynili się do przygotowania i zorganizowania tego wielkiego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy. Kolejny już raz, przygotowując imprezę dla środowiska lokalnego mogliśmy liczyć na ogromne zaangażowanie naszej wspaniałej Rady Rodziców, pod przewodnictwem p. Barbary Smyła. Impreza nie odbyłaby się bez zaangażowania grona pedagogicznego i pracowników szkoły, którym również serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów, Rady Rodziców oraz do naszych gości- cieszymy się, że tak wiele osób przyszło na nasz piknik i spędziło go rodzinnie, zdrowo i sportowo. To przecież było nasze tegoroczne hasło!

Olimpiada na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka, 1.06. upłynął w SP1 pod znakiem sportu- w hali sportowej MOSIR odbyła się Olimpiada Sportowa, w której wzięły udział reprezentacje wszystkich klas. Uroczyste rozpoczęcie igrzysk ( wniesienie flagi, zapalenie olimpijskiego znicza) przysporzyło wiele radości wszystkim dzieciom. Miały one szanse zaprezentować swoje umiejętności sportowe w różnorakich konkurencjach. Dla najlepszych klas czekały dyplomy oraz pamiątkowe zdjęcie z Mosirkiem. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali lody oraz napoje ufundowane przez Radę Rodziców.

Finaliści konkursu

3 czerwca 2015  nasi uczniowie: Anastazja Błaszczok ( klasa V a) oraz Bartłomiej Cichy ( klasa VI a) zostali FINALISTAMI XV Rejonowego Konkursu na Prezentację w Języku Angielskim. Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Serdecznie gratulujemy!

DYREKCJA i GRONO PEDAGOGICZNE SP1

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl