YBFB Instagram - logoBIP

      dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych 

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Rodzina 500+Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiŚląska Karta Usług Publicznych - logoLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Drugi turniej XVII edycji Grand Prix Radzionkowa w szachach odbył się 16 czerwca br. w Centrum Kultury „Karolinka” w ramach XII Dni Radzionkowa. Ze względu na dużą konkuręcję innych turniejów, liczba zawodników maleje. Współorganizatorami XVII edycji są : Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych „PIONEK”  Radzionków, Urząd Miasta Radzionków, Centrum Kultury „Karolinka” oraz sponsorzy.

Zawody wzorem przyjętych zasad rozegrano w dwóch odrębnych grupach: „A” powyżej 16-lat i „B” do 16 lat. Turniej odbył się na dystansie 7-rund w systemie szwajcarskim z czasem gry po 15 minut dla każdego zawodnika, w każdej partii.
Zawody odbywają się w cyklu 4-turniejów zwycięzcą zostanie szachista, który zgromadzi najwięcej punktów ze wszystkich turniejów.
W turnieju juniorów uczestniczyło 14 szachistów, a w grupie OPEN zagrało 15 zawodników.
Zastosowano również regulamin PZSzach wzbogacony o punkt dla obu grup, który mówi o tym, że można popełnić jeden błąd (bez doliczenia dodatkowego czasu), a każdy drugi błąd prowadzi do porażki.
W grupie”A” - OPEN wygrał znany z udziału w naszych turniejach od prawie dziesięciu lat - Kamil Machura uzyskując wynik 6 pkt, klasyfikując się przed Robertem Sową 5 ½ pkt (obaj pochodzą z Por eby), a trzecie miejsce zajął junior z Chorzowa, Arek Hopek zdobywając 4 ½ pkt.
Kolejne miejsca zajęli:Marek Tyroń z wynikiem 4 ½ pkt, Jarosław Pietruch i najlepszy zawodnik z Radzionkowa Zbigniew Kasperek po 4 pkt . 
W grupie „B” juniorów bardzo zacięta walkę stoczyli juniorzy z Radzionkowa z przedstawicielem Poręby Danielem Radwanem, ale niestety nie dali mu rady. Tym razem wygrał Daniel z wynikiem 6 ½ pkt, przed Marcinem Hajdą, który uzyskał wynik 6 pkt, Davidem Świerczem, który zdobył 5 ½ pkt, a także przed zawodnikami, którzy uzyskali po 4 pkt. tj.: Borysem Izworskim, Patrykiem Tomczykiem i Laurą Zielińska. Zanotowano kilka debiutów, z których na szczególną uwagę zasługują: Karol Pawlus, Szymon Mróz i Dominika Kita .

Grupa „ A” OPEN
1. Kamil Machura  – 6 pkt
2. Robert Sowa   -  5 ½  pkt
3. Arkadiusz Hopek -  4 ½ pkt
4. Marek Tyroń  -  4 ½ pkt
5. Jarosław Pietruch  -  4 pkt
6. Zbigniew Kasperek -  4  pkt

Grupa „B” - do 16 lat
1. Daniel radwan  - 6 ½ pkt
2. Marcien hajda - 6 pkt
3. David Świercz - 5 ½  pkt

Najlepszymi juniorami z Radzionkowa byli:
1. Marcin hajda    – 6 pkt
2. Borys Izworski  – 4pkt
3. Patryk Tomczyk -  4 pkt

Cieszy dobry poziom gry i wiele ciekawych partii oraz „małych sensacji„ , które zawsze się zdarzają, ale porażki uczą pokory, bo tylko przez nie można dojść do zwycięstwa. Bardzo obiecujące są debiuty młodych szachistów, którzy dopiero od paru miesięcy poznają tajniki królewskiej gry. Oby tylko chcieli dalej grać, bo propozycji wyboru różnych zainteresowań jest bardzo dużo.

Zawody przebiegały w bardzo sportowej atmosferze, a szachiści jako rycerze królewskiej gry zaprezentowali iście sportowe zachowanie. Zawody sędziował Rudolf Sobczyk przy asyście Wojciecha Hajdy. Szczegółowe wyniki na chessarbiter.com
Następne zawody Grand Prix po rozpoznaniu terminów, bo nastąpiła kolizja imprez szachowych. 

Zanotował R.Sobczyk

 

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl