Stowarzyszenie Zielona Ziemia zaprasza serdecznie  do udziału w 13. Otwartej Konferencji Ekologicznej "Naturalnie Zdrowym Być", która odbędzie się 30 maja 2018 r. o godz. 9.00 w C.K. "Karolinka" w Radzionkowie. Dla uczestników przygotowaliśmy wykłady, warsztaty, stoiska interaktywne oraz targi zdrowej żywności. Część merytoryczna konferencji podzielona jest na dwie części.

W pierwszej usłyszymy wystąpienie pana Jerzego Zięby, druga część to dyskusja panelowa poświęcona zdrowiu środowiskowemu z udziałem dr hab. Andrzeja Misiołka Senatora RP, przewodniczącego Senackiej Komisji Infrastruktury, Patryka Białasa z Katowickiego Alarmu Smogowego i Marty Dul z Poradni Harmonia  w Legnicy.
Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na zależność kondycji psychofizycznej człowieka od kondycji środowiska w którym żyjemy, promocję zdrowego stylu życia  oraz wzrost świadomości w zakresie konsekwencji postępującego zanieczyszczenia powietrza oraz sposoby przeciwdziałania temu.
Program konferencji kierujemy do wszystkich zainteresowanych tematyką, a w szczególności do zorganizowanych grup młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz ich rodzin.

Nowością tegorocznej imprezy jest warsztat  dla nauczycieli  i edukatorów Coś wisi w powietrzu - narzędzia TIK do monitoringu środowiska w pracy nauczyciela Cezarego Olchawa i Piotra Zwolińskiego. Podczas warsztatu zaprezentowane zostaną możliwości współczesnych komputerów i smartfonów lub tabletów do wizualizacji danych dotyczących zanieczyszczeń środowiska. Podczas spotkania uczestnicy nauczą się  analizować na swoich urządzeniach dane dotyczące m.in. pyłów zawieszonych, czadu, związków
siarki, oraz różnych czynników związanych z klimatem i pogodą.
Konferencja odbywa się pod patronatem WFOŚiGW w Katowicach, Burmistrza Miasta Radzionków, Prezydenta Miasta  Piekary Śląskie oraz Starosty Tarnogórskiego we współpracy z Powiatową Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu oraz C.K."Karolinka" w Radzionkowie w ramach Dni Radzionkowa.

Pełny program dostępny na www.zielonaziemia.pl

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl